Shadow

Jak ciekawie i w formie zabawy opowiedzieć dzieciom o Powstaniu Wielkopolskim?

Wiedzą o tym pracownicy Domu Powstańca Wielkopolskiego. Dziś zaciekawienie dzieci historią jest dużo łatwiejsze. Służą temu nowoczesne formy zabawy, które są zanurzone w wydarzeniach sprzed ponad stu lat.
Ilość pamiątek w gnieźnieńskim Domu Powstańca Wielkopolskiego, związanych ze zwycięskim zrywem niepodległościowym, sukcesywnie rośnie. Ale ich prezentacja w znanej od lat formie wystawienia w gablocie pamiątek, dla młodszych widzów może wydawać się zupełnie nieatrakcyjna. Jednak tu z pomocą przychodzą pracownicy Starego Ratusza, w którym Dom Powstańca się znajduje i przedstawiają swoją ciekawą ofertę. „Proponujemy zwiedzanie ekspozycji, w której co rusz pojawiają się nowe pamiątki, fotografie, dokumenty, przedmioty z tamtych czasów w sposób, który dzieciaki i młodzież lubią najbardziej, czyli pełnej swobody, z możliwością dosłownie dotknięcia historii. Organizujemy także bezpłatne zajęcia i warsztaty dla przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Podczas tych spotkań rozmowy toczą się nie tylko o zwycięskim zrywie, a przede wszystkim o tym, czym w ogóle jest historia, dlaczego warto sięgać do korzeni, jak współcześnie wyglądają miejsca będące świadkami wydarzeń sprzed wielu lat i co dziś znaczy patriotyzm. Poznanie przeszłości to przecież lepsze zrozumienie i odnalezienie się w teraźniejszości” – zauważają pracownicy placówki i zapraszają do udziału w zajęciach edukacyjnych.
Dom Powstańca Wielkopolskiego zaprasza zarówno grupy (maksymalnie 8-osobowe) przedszkolne i szkolne, ale również rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami. Czekają na nich specjalne karty pracy, które pozwolą w ciekawy i aktywny sposób poznać historię, ale też wspaniale spędzić wspólny czas. Czynny jest od poniedziałku do piątku między godziną 11 a 15, a szczegółowe informacje uzyskać można pod numerem 512 411 867. Zarówno zwiedzanie, jak i warsztaty są bezpłatne. (oak)