Shadow

Jechał ponad 220 km/h na S5

Siedzący za kierownicą Porsche 33-latek miał na liczniku ponad 220 km/h! Wykroczenie zarejestrował policyjny wideorejestrator. Kierowcę namierzyli policjanci gnieźnieńskiej „drogówki” z grupy SPEED.
Nie ma i nie może być tolerancji dla kierujących, których nieodpowiedzialne zachowanie zagraża bezpieczeństwu na drogach, a do takich z pewnością można zaliczyć osoby przekraczające prędkość, która jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. – Podczas kontroli prędkości na drodze ekspresowej S5 policjanci z ruchu drogowego komendy policji w Gnieźnie z grupy SPEED, namierzyli w miejscowości Goślinowo poruszający się z dużą prędkością samochód osobowy. Przy pomocy policyjnego wideorejestratora wykonali pomiar prędkości na odcinku 100 metrów. Okazało się, że kierowca Porsche jechał ze średnią prędkością ponad 220 km/h przy ograniczeniu do 120 km/h – powiedziała Anna Osińska, rzecznik prasowy policji w Gnieźnie.
Podczas kontroli drogowej okazało się, że 33-latek jechał z Zakopanego do Bydgoszczy. Policjanci ukarali go mandatem i punktami karnymi. (obk)