Shadow

Jedenastego lipca start eWinner 1. Ligi Żużlowej

Podjęta została decyzja w sprawie startu eWinner 1. Ligi Żużlowej. Rozgrywki planuje się rozpocząć w sobotę, 11 lipca! Informację na ten temat przekazał w środowy wieczór, 13 maja Zbigniew Fiałkowski, wiceprzewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.Wszystkie niezbędne dokumenty zostaną niebawem złożone do Ministerstwa Sportu.
Jak informuje Radosław Majewski, rzecznik prasowy GTM Start, chęć jazdy na zapleczu PGE Ekstraligi zadeklarowało wszystkie osiem klubów, wśród nich zespół Lokomotiv Daugavpils. Do rozstrzygnięcia pozostają kwestie związane z przekraczaniem granicy (mecze na Łotwie). Spotkania, przynajmniej w początkowej fazie, będą odbywać się bez udziału publiczności. Ligowe ściganie ma się rozpocząć 11 lipca. Odbędzie się czternaście kolejek zasadniczej części sezonu. Telewizja w przekazie na żywo pokaże dwa spotkania. Wstępnie zakładane godziny to 16.30 oraz 19.00.Z platformą Canal+ trwają rozmowy na temat możliwości technicznych pokazania wszystkich czterech spotkań.
Runda play-off uzależniona jest od decyzji rządu. – Jeśli zostaną zniesione obostrzenia sanitarne, a możliwa będzie jazda z kibicami to na pewno będzie o to łatwiej – przyznał w programie „Dobry Wieczór. Speedway” Zdzisław Fiałkowski. (na)
Fot. Roman Strugalski