Shadow

Jezioro Winiary z nowymi atrakcjami


Uporządkowanie terenów zielonych, budowa hali widowiskowo-sportowej, wybieg dla psów, a nawet wyciąg do wakeboardu – to zmiany i inwestycje, które następują na rekreacyjnym terenie wokół jeziora Winiary.
Jezioro Winiary przylega do dwóch największych w Gnieźnie osiedli, to właśnie tu spacerują, biegają i spędzają swój wolny czas setki, jeśli nie tysiące mieszkańców naszego miasta. Dlatego od ponad dwóch lat po kolei rewitalizujemy ten obszar: porządkujemy tereny zielone, dzięki czemu jest zdecydowanie bezpiecznej. Powstało już oświetlenie, powstaną nowe ścieżki, budowa hali widowiskowo-sportowa jest już bardzo zaawansowana – poinformował prezydent Tomasz Budasz na konferencji prasowej 11 kwietnia. Do tej pory ze środków pochodzących z miejskiego budżetu oświetlone zostały ścieżki wokół jeziora, dokonano cięcia pielęgnacyjnego drzew, wycięto krzewy, zawieszono 30 budek lęgowych. Wykonana zostanieścieżka pieszo-rowerowa utwardzona i oświetlona o długości ok. 700 m (od ul. Łazienki do ul. Spokojnej), a także ścieżka piesza o długości ok. 600 m. Następnie uporządkowany zostanie dalszy teren zielony. Przy jednej z największych obecnie inwestycji Miasta Gniezna, czyli hali sportowej, powstanie wybieg dla psów, jego budowa rozpoczyna się w najbliższych dniach, a realizuje ją Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej; koszt to 35 tys. zł. Powstaje również prywatna inicjatywa, którą wspiera miasto. Już w najbliższym czasie, na początku maja mieszkańcy Gniezna będą mogli korzystać z Wake Parku, czyli popularnego w ostatnim czasie sportu wodnego, jakim jest wakeboard.
* Wakeboarding – sport wodny polegający na płynięciu po powierzchni wody na desce, trzymając się liny ciągnionej przez łódź lub za pomocą wyciągu. Wakeboarding powstał z połączenia nart wodnych, snowboardingu i surfingu. (obk)