Shadow

Jubileusz Złotych Godów w Gminie Kiszkowo

W środę, 3 sierpnia w Dworze w Rybieńcu, odbyła się uroczystość jubileuszu Złotych Godów, który obchodziło 19 par małżeńskich z terenu Gminy Kiszkowo. Z różnych przyczyn nie wszyscy zaproszeni Jubilaci mogli być obecni, a w uroczystości udział wzięło 13 par, które zawarły związek małżeński w 1972 roku.
Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. Życzenia Jubilatom złożył wójt Tadeusz Bąkowski. – Pięćdziesiąt lat temu związaliście się węzłem małżeńskim przyrzekając sobie wzajemną miłość, szacunek, przyjaźń. Przyrzeczenia tego dotrzymaliście i z tej okazji i w tym wyjątkowym dla Was dniu chcielibyśmy wręczyć Państwu odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie, osobiście przyznane przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej – gratulował wójt Bąkowski. Odznaczenia parom wręczyli wójt Tadeusz Bąkowski, zastępca wójta Radosław Występski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego Angelika Wiśniewska. Po części oficjalnej były gratulacje, kwiaty, upominki oraz tradycyjna lampka szampana. Przy wspólnym obiedzie nie zabrakło czasu na wspomnienia i refleksje. Na zakończenie wójt podziękował za liczne przybycie oraz życzył, zdrowia, szczęścia w otoczeniu najbliższych, podkreślając, że te wspólnie przeżyte 50 lat to symbol miłości i wierności małżeńskiej, wzajemnego szacunku i zrozumienia, a także trwałości rodziny.
Złote Gody świętowali: Maria i Kazimierz Barańczak z Kiszkowa, Maria i Stefan Błaszyk z Dąbrówki Kościelnej, Ewa i Mieczysław Dolatkowscy z Węgorzewa, Mira i Romuald Gajewscy z Kiszkowa, Elżbieta i Jan Janiszewscy z Dąbrówki Kościelnej, Genowefa i Aleksander Kujawscy z Głębokiego, Jadwiga i Janusz Michalak z Węgorzewa, Janina i Eugeniusz Roszak z Rybna Wielkiego, Wiesława i Krzysztof Sowińscy z Turostowa, Stanisława i Jerzy Stefaniak ze Sławna, Aurelia i Józef Tomaszkiewicz ze Skrzetuszewa, Danuta i Feliks Tryk z Kiszkowa, Maria i Eugeniusz Występscy z Łagiewnik Kościelnych. Jubilatom gratulujemy. (obk)