Shadow

Juniorki młodsze MKS PR Gniezno w ćwierćfinałach MP

Od piątku, 22 kwietnia, aż do niedzieli, 24 kwietnia w Radomiu w tamtejszej hali UTH rozgrywany był turniej w ramach 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w piłce ręcznej.
 W trzydniowym turnieju udział brał zespół MKS PR Gniezno, prowadzony przez duet trenerski Robert Popek i Roman Solarek. Oprócz młodych gnieźnianek, które walczyły o awans do najlepszej ósemki swojego rocznika w kraju, udział wzięły zespoły: KMKS Kraśnik, UKS Szczypiorniak Gdańsk oraz gospodarz rozgrywek PreZero Akademia Piłki Ręcznej Radom. Młode gnieźnieńskie szczypiornistki w turnieju wypadły rewelacyjnie, gdyż z pierwszego miejsca uzyskały awans do 1/4 Mistrzostw Polski juniorek młodszych wygrywając w pierwszy dniu z KMKS Kraśnik 43:19, w kolejnym pokonując UKS Szczypiorniak Gdańsk 43:31, a w ostatnim dniu turnieju MKS PR Gniezno musiał uznać wyższość gospodarza rozgrywek PreZero Akademia Piłki Ręcznej Radom przegrywając 21:32. Drugie miejsce w turnieju w Radomiu zajęła drużyna gospodyń, a trzecie Szczypiorniak Gdańsk.
 Do ćwierćfinałów, które odbędą się od 6 do 8 maja awansowały dwie pierwsze drużyny z turnieju w Radomiu, czyli MKS PR Gniezno oraz PreZero Akademia Piłki Ręcznej Radom. Miłą wiadomością jest to, że gospodarzem jednego z turniejów ćwierćfinałowych będzie Gniezno.
Przypomnijmy, trzy pozostałe turnieje 1/8 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, z których do ścisłej ósemki najlepszych drużyn w swojej kategorii wiekowej awans uzyskają po dwie drużyny odbyły się w dniach 22-24 kwietnia w Rudzie Śląskiej, Dopiewie oraz Krakowie.
 Roman Strugalski
Fot. MKS PR Gniezno