Shadow

Juniorki młodsze MKS PR Gniezno w najlepszej czwórce MP

Od piątku, 6 maja aż do niedzieli, 8 maja w Gnieźnie w Hali Widowiskowo-Sportowej im. Mieczysława Łopatki rozgrywany był turniej w ramach 1/4 Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. W trzydniowym turnieju, oprócz gospodyń, czyli MKS PR Gniezno prowadzonych przez duet trenerski Robert Popek i Roman Solarek o awans do najlepszej czwórki swojego rocznika w kraju, udział wzięły zespoły Zgody Rudy Śląskiej, Arki Gdynia oraz Kusego Szczecin.
Młode gnieźnieńskie szczypiornistki w turnieju wypadły rewelacyjnie, gdyż z pierwszego miejsca uzyskały awans do ścisłego finału Mistrzostw Polski juniorek młodszych. Podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka turniej rozpoczęły od porażki przegrywając pierwsze swoje spotkanie z SPR Arka Gdynia zaledwie jedną bramką 27:28. W kolejnym dniu turniejowym młode zawodniczki MKS PR Gniezno zrehabilitowały się za wcześniejszą porażkę z gdyniankami wygrywając spotkanie z MKS Kusy Szczecin 28:24. Szczypiornistki z grodu Lecha, swój awans do najlepszej czwórki kraju MP w swojej kategorii, czyli juniorek młodszych zapewniły sobie w ostatnim dnu trwania turnieju. W niedzielę, 8 maja bowiem zespół MKS PR Gniezno pokonał drużynę Zgody Rudy Śląskiej 27:23. I te dwa zespoły wystąpią w finałach Mistrzostw Polski w kategorii juniorek młodszych, gdyż Zgoda Ruda Śląska turniej gnieźnieński zakończyła na drugim miejscu. Trzecią lokatę zajęła ekipa SPR Arka Gdynia.
Oprócz zespołów MKS PR Gniezno i Zgody Ruda Śląska w wielkim finale Mistrzostw Polski juniorek młodszych zagrają jeszcze dwie ekipy, które awans uzyskały po rozegranym turnieju w Zabrzu, a mianowicie MKS Victoria Świebodzice i SPR Pogoń II 1945 Zabrze.
 Roman Strugalski