Shadow

Juniorzy starsi Mieszka kończą ligę zwycięstwem


Juniorzy starsi Mieszka kończą ligę zwycięstwem
Ostatnie spotkanie z rundy rewanżowej sezonu 2016/2017 w I lidze wojewódzkiej A 1 juniora w sobotę, 10 czerwca rozegrali juniorzy starsi Mieszka Gniezno.
Zespół zaplecza pierwszego zespołu prowadzony przez Przemysława Urbaniaka tego dnia udał się do Ostrowa Wielkopolskiego, gdzie o ostatnie punkty w sezonie 2016/2017 walczył z drużyną miejscowej Cenrty. Młodzi gnieźnianie spotkanie rozstrzygnęli na swoją korzyść pokonując gospodarzy 2:1. Była to druga wygrana zespołu z Pierwszej Stolicy Polski w konfrontacji boiskowej w sezonie 2016/2017 z drużyną z Ostrowa Wielkopolskiego, gdyż pierwsze jesienią również zespół Mieszka rozstrzygnął na swoją korzyść pokonując sobotniego rywala na własnym terenie 3:0. Pierwsza połowa sobotniego meczu zakończyła się prowadzeniem jednobramkowym młodych gnieźnian. W 19 minucie zespół z grodu Lecha na prowadzenie 1:0 wyprowadził Adrian Franczak, który pokonał bramkarza gości uderzając piłkę z bliskiej odległości głową po wcześniejszym dograniu jej w pole karne Centry przez Jakuba Hoffmana. Po zmianie stron w meczu padły jeszcze dwie bramki dla obu zespołów. Najpierw gospodarze w 48 minucie doprowadzili do stanu 1:1, po zdobytym golu z rzutu wolnego. Wynik końcowy spotkania i to na korzyść zespołu Mieszka Gniezno został ustalony w 55 minucie. Zwycięskiego gola na 2:1 w zespole biało-niebieskich zdobył po dwójkowej akcji Jakub Hoffman – Radosław Śmigowski ten drugi, który piłkę w pustej bramce Centry umieścił z najbliższej odległości. Tym spotkaniem w Ostrwie Wielkopolskim Mieszko zakończył zmagania w sezonie 2016/2017 w I lidze wojewódzkiej A 1 juniora. Teraz młodzi gnieźnianie przejdą okres roztrenowania, po którym rozpoczną letnie przygotowania do nowego sezonu 2017/2018.
Mieszko: Mikołaj Miczyński, Paweł Kaźmierczak (68 Mateusz Rożek), Patryk Dudek, Adrian Franczak, Adrian Kiełpiński, Maksymilian Sikorski, Jakub Olejniczak, Dawid Połatyński, Miłosz Walkowiak, Jakub Hoffmann, Radosław Śmigowski.
Roman Strugalski/ fot. archiwum SportGniezno.pl