Shadow

Karatecy Inochi Gniezno z medalami

Bardzo pracowity miniony weekend mieli zawodnicy Inochi Gniezno. Przez dwa dni uczestniczyli w 4 imprezach sportowych i wywalczyli w sobotę i w niedzielę łącznie 11 medali. 

W sobotę, 3 października w Złotowie odbyły się XVI Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Karate Tradycyjnym i Fudokan. Podczas tych zawodów 2 medale wywalczyli mężczyźni: Marcin Wolski – zdobył złoto w kata seniorów, a Kacper Majchrzak srebro w kumite juniorów. Tego dnia, również w Złotowie rozegrany został VIII Ogólnopolski Turniej Karate Satori Cup dla młodszych zawodników. Bardzo ładnie zaprezentowały się zawodniczki Inochi zdobywając 5 medali: Alicja Kaszyńska – złoto w kata oraz srebro w kumite, Jolanta Woźniak – złoto w kumite oraz srebro w kata, Zuzanna Gbur – brąz w kata. Barbara Cieślińska była bliska brązowego medalu, ale niestety, przegrała ostatnią walkę.

W niedzielę, 4 października w Legnicy podczas Mistrzostw Polski Seniorów Bernadetta Kuleczka w silnie obsadzonej konkurencji kata seniorek uplasowała się tuż za podium. W Brodnicy natomiast tego dnia nasi zawodnicy zdobyli 4 medale – startując w II Pucharze Polski Karate UWK: Zuzanna Gbur – złoto w kata, Jolanta Woźniak – złoto w kata oraz Łukasz Wiśniewski – srebro w kumite oraz brąz w kumite drużynowym. (inf. prasowa)