Shadow

„Kłopoty z ulicy Rumiankowej”


Na polskim rynku wydawniczym ukazała się kolejna książka autorstwa Agnieszki Gadzińskiej. Tym razem mieszkanka Łubowa przygotowała dla najmłodszych czytelników pozycję pt. „Kłopoty z ulicy Rumiankowej”, czyli opowieść o perypetiach dwóch chłopców, przyjaciół na śmierć i życie, przeżywających liczne przygody.
Tadzik i Stefan to przyjaciele na śmierć i życie. Na co dzień budują bazy, grają w piłkę, opowiadają sobie historie o duchach i dzielą się kanapkami. Kłopoty pojawiają się jednak, kiedy trzeba się bawić z dziewczynami. A od tego gorsza może być tylko nuda! Zajrzyjcie na ulicę Rumiankową! Tu drożdże są antidotum na kłamstwo, w toku ewolucji wykluwają się różowe i puchate dinozaury, znaleziona dwuzłotówka pustoszy portfel taty, a kręcenie loków okazuje się mieć wiele wspólnego z… obcęgami – czytamy w recenzji Wydawnictwa „Skrzat”, które zajęło się publikacją opowieści.
Do tej pory na rynku wydawniczym ukazało się aż osiem tytułów autorstwa pisarki z Łubowa: „Sklota i reszta świata”, „Figle i psoty kaktusa i Skloty”, „Niemałe kłopoty Matyldy i Skloty”, „Wielkie odkrycia Matyldy i Skloty”, „Ostatni krzyk mody”, „Lekarstwo na krowę i inne opowiadania” „Duch potrzebny od zaraz”, a także „Co kapelusz jeść powinien i inne opowiadania”. Książka pt. „Kłopoty z ulicy Rumiankowej” jest dziewiątą pozycją autorstwa pisarki z Łubowa dedykowaną dla najmłodszych czytelników. Chociaż trzeba przyznać, że – wzorem poprzednich – również i ta pozycja pisana była zarówno z myślą o dzieciach (6+), jak i o dorosłych. Zachęcamy do sięgnięcia po tę najnowszą – niezwykle wciągającą zwłaszcza najmłodszych czytelników – książkę, napisaną przez mieszkankę powiatu gnieźnieńskiego. (o/ks)
Fot. materiał nadesłany