Shadow

Kolejna działka pod budynki wielorodzinne. Tym razem na os. Grunwaldzkim

Czy zabudowa mieszkaniowa na os. Grunwaldzkim w Gnieźnie zagęści się? Wszystko na to wskazuje, że niebawem w okolicy ulic: Pułkowej, Artyleryjskiej i Grunwaldzkiej, wyrosną kolejne budynki wielorodzinne. Magistrat wystawił na sprzedaż atrakcyjną nieruchomość w bliskim sąsiedztwie dawnych koszar.
Zabudowana nieruchomość przy ul. Grunwaldzkiej 20 styka się bezpośrednio z zabudowaniami dawnych koszar oraz z budynkami wielorodzinnymi przy ul. Pułkowej i zabudową jednorodzinną przy ul. Artyleryjskiej i Pułkowej. Przed laty zgoda na budowę budynków wielorodzinnych w centrum osiedla zabudowanego niską zabudową parterową i domami jednorodzinnymi wywołała kontrowersje. W bliskim sąsiedztwie tych ostatnich, powstało 6 budynków wielorodzinnych.
Protesty mieszkańców ul. Artyleryjskiej i Pułkowej nie zdały się na nic. Proponowana przez miasto oferentom działka ma 0.7656 ha powierzchni. Znajdują się na niej warsztaty i hale do wyburzenia. Jeszcze niedawno, z powodu przebudowy zajezdni MPK przy ul. Wesołej, stacjonowała tam część floty miejskiego przewoźnika. Teren nieruchomości jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, który dopuszcza w tym miejscu zabudowę mieszkaniową-wielorodzinną oraz usługową, w tym usługi nieuciążliwe: biurowo – administracyjne, gastronomii i handlu. Przetarg odbędzie się 6 grudnia. Wartość rynkowa nieruchomości wynosi 1 648 000 zł. (ak)