Shadow

Kolejny klub dla seniorów już działa

To ma być miejsce spotkań i integracji osób powyżej 60. roku życia. Przy ul. Chrobrego powstał właśnie klub dla seniorów „Na Kareji” finansowany z miejskiego programu profilaktycznego.
 To już drugie tego typu miejsce w Gnieźnie zorganizowane przez Urząd Miejski. Tym razem z nieco swobodniejszą formułą. Do klubu „Na Kareji” może przyjść każdy senior, by spotkać się tam ze znajomymi, napić kawy, pograć w planszówki, poczytać gazety i uczestniczyć w różnych zajęciach. Do klubu można również przystąpić formalnie, zakładając kartę klubowicza i płacąc za nią 20 zł miesięcznie. Dzięki temu można korzystać z niższych cen oferowanych produktów i mieć pierwszeństwo w zapisach na zajęcia. Klub będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 9 do 11 i od 13 do 17. Codziennie od g. 11 do 13 będą odbywały się zajęcia i warsztaty. Ich oferta jest szeroka. Począwszy od jogi i nordic walking, po zajęcia artystyczne, kulinarne, a skończywszy na treningach pamięci i spotkaniach z psychologiem czy terapeutą. Uczestnictwo w zajęciach będzie dla chętnych, seniorzy mogą, ale nie muszą, w nich brać udziału. Członkostwo w klubie do niczego nie zobowiązuje.
– Po sukcesie Gnieźnieńskiego Klubu dla Seniora przy ul. Sportowej postanowiliśmy otworzyć coś podobnego w centrum Gniezna. Miejsce, w którym seniorzy we własnym towarzystwie mogą spędzić czas, napić się kawy w niskiej cenie i przede wszystkim zintegrować i oderwać od szarej rzeczywistości//– mówi prezydent Tomasz Budasz. A kolorów i klimatu z pewnością nie zabraknie. Świeżo wyremontowany lokal przy ul. Chrobrego przyozdobiono zasłonami w kwiaty, zakupiono nawet patefon i płyty winylowe. Klub „Na Kareji” przy ul. Chrobrego 24/25 jest finansowany z Programu profilaktyczno-edukacyjnego dla seniorów, promującego zdrowy i bezpieczny tryb życia. Będzie on prowadzony przez Stowarzyszenie Abstynenckie „Odnowa”. Zapisy do Klubu rozpoczęły się 4 października. (inf. prasowa)