Shadow

Koncert „Dla Ciebie Mamo”. Wiosna z muzyką w Pałacu Balcerowo

Najpiękniejsze melodie świata z towarzyszeniem Orkiestry Salonowej Moderato – to unikatowy projekt na polskiej scenie muzycznej, który w tej formule pojawia się po raz pierwszy. Wybitni soliści i muzycy, najpiękniejsze melodie świata, wiedeńskie salony i światowa estrada, wyrafinowany klimat muzyczny – wszystko na jednej scenie, a całość dopełniona perfekcyjnie dobraną sferą kreacji artystycznej.
Soliści polskiej sceny operowej i operetkowej występujący na największych scenach w Polsce i za granicą wystąpili 21 maja w Pałacu Balcerowo. Zaśpiewali utwory wybrane i zaaranżowane specjalnie na ten koncert. Klasyka przeplatała się z polską i światową estradą wokalnie i orkiestrowo. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili: Joanna Horodko – sopranistka, laureatka licznych konkursów krajowych i zagranicznych. Artystka współpracująca z teatrami i filharmoniami w całej Polsce. Koncertująca także za granicą; Emilia Zielińska – uznana solistka polskiej sceny operetkowej o ciepłym, lirycznym głosie, laureatka wielu festiwali operetkowych; Mariusz Adam Ruta – tenor młodego pokolenia, który łączy w sobie skromność z dostojnością. Laureat wielu festiwali operetkowych. Od wielu lat artysta także koncertowy; Mirosław Niewiadomski – wybitny polski tenor, który na scenie prezentuje niebywałą elegancję i mocny głos. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej oklaskiwanych tenorów. Grali muzycy z Orkiestry Salonowej MODERATO, tworząc niepowtarzalną atmosferę i specyficzny klimat muzyki wiedeńskich salonów i koncertów promenadowych. Dyrygował Orlin Bebenow – szef artystyczny, autor aranżacji większości utworów.
– Te koncerty cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. W Gnieźnie jesteśmy już po raz kolejny, w Pałacu Balcerowo i zawsze występujemy przy pełnej sali. Przestrzeń samego pałacu, jak i piękne otoczenie sprzyja takim eleganckim koncertom – powiedziała Renata Brukiewicz, organizatorka koncertu. Co sprawia, że koncerty w Pałacu Balcerowo przyciągają zawsze bardzo dużą widownię? – Myślę, że każdy repertuar właściwie „podany” widowni jest przyswajalny i to zapewniają nasze koncerty. Mam jedną dewizę, kiedy organizuję koncert: „każdy widz musi być ważny”; ważny, czyli szanowany, doceniony. Staramy się zawsze postępować w myśl tej zasady, począwszy od repertuaru, poprzez przygotowanie występu, także wizerunkowe, aż po dbałość o widza w trakcie koncertu – dodała Renata Brukiewicz.Joanna Pietrak-Lipińska, dyrektorka sieci hoteli Pietrak także nie kryła zadowolenia z kolejnego, udanego koncertu w Pałacu Balcerowo: – Ten koncert dedykowany był mamom z okazji zbliżającego się ich święta. Wspaniali artyści, mistrzowskie wykonanie, kameralna atmosfera, to są właśnie atuty naszych koncertów. Świadczy o tym także reakcja, jak zawsze niesamowitej publiczności. Uważam, że chociażby dlatego warto organizować takie wydarzenia muzyczne. Muzyka, zwłaszcza w mistrzowskim wykonaniu, daje nam trochę wytchnienia, relaksu, choć na chwilę oderwania się od codziennego życia.
Następne spotkanie z muzyką w Pałacu Balcerowo już 4 czerwca. Tym razem pod hasłem „Pod Niebem Paryża”. (kz)