Shadow

„Koncert Pieśni Majowych i Patriotycznych”

Zespół Śpiewaczy „My Młodzi” pod dyrekcją Katarzyny Wieczorek na zaproszenie radnego Rady Miasta Gniezno Jana Szarzyńskiego, wystąpił 30 kwietnia w kościele pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie.
Nasza dyrygent, Kasia Wieczorek połączyła pieśni patriotyczne z rodzimym folklorem, co gospodarz spotkania, ksiądz proboszcz Andrzej Grzelak przyjął z wielką satysfakcją, mówiąc o tym, że jako naród nie tylko powinniśmy pamiętać o naszych źródłach, ale powinniśmy je ciągle kultywować, by nie zaginęła nasza tożsamość. Ze szczególnym wzruszeniem publiczność przyjęła solową pieśń Kasi Wieczorek o „Matce”. Dziękujemy słuchaczom za chwilę zadumy nad życiem i wolnością w tych trudnych czasach – podsumowałMichał Bocheński, członek zespołu, na co dzień (w każdy poniedziałek) prowadzący próby chóru.
– Praca społeczna sprawia mi satysfakcję. Zadowolenie mieszkańców motywuje mnie do jeszcze większego działania. Mój pomysł na coroczne koncerty w Kościele pw. Chrystusa Wieczystego Kapłanaw Gnieźnie zrodził się przed kilkoma laty i już wpisał się w kalendarz osiedla Grunwaldzkiego pod tytułem „Kolędowanie na Grunwaldzie”. Podczas pandemii kolędowania nie organizowaliśmy. Obecnie, pomysł na bezpłatny koncert majowy powstał, gdy telefonicznie składałem życzenia świąteczno-noworoczne Zespołowi Śpiewaczemu „My Młodzi” i pani dyrygent Katarzynie Wieczorek. Wówczas pani Katarzyna zaproponowała „Koncert Pieśni Majowych i Patriotycznych”, jak minie pandemia. Bardzo serdecznie dziękuję zespołowi z panią dyrygent za przyjęcie zaproszenia i profesjonale wykonanie pieśni. Dziękuję również księdzu proboszczowi Andrzejowi Grzelakowi za miłe przyjęcie Zespołu Śpiewaczego w kościele – podsumował Jan Szarzyński.
Sponsorami organizacji koncertu byli: radny Jan Szarzyński,Rada Osiedla Grunwaldzkiego, Sklep Spożywczy „Prosiak” z ul. Witkowskiej i Drukarnia „Majorczyk”. (oes)