Shadow

Konkurs o Pojezierzu Gnieźnieńskim

We wtorek, 26 kwietnia w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gnieźnie odbył się XV Konkurs o Pojezierzu Gnieźnieńskim. W konkursie udział wzięło 8 szkół, które reprezentowały trzyosobowe zespoły.
Uczniowie mieli do wykonania 10 zadań, których autorem były uczennice klasy 3f z I LO pod kierunkiem Elżbiety Urbańskiej. Dotyczyły one rozpoznawanie zabytków, atrakcji i miejscowości Szlaku Piastowskiego. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością legend tego regionu oraz obliczyć zadanie dotyczące czasu słonecznego. Rywalizacja przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze. Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych. Na drugim miejscu znalazł się zespół z I LO w składzie: Oktawia Smolińska, Anna Chojnacka i Mikołaj Cypryański, a na trzecim ze Szkoły Podstawowej w Mieleszynie. Gratulujemy.
Głównym sponsorem nagród było Biuro Turystyczne Smile Travel obdarowując 3 pierwsze zespoły voucherami na wycieczki. Wśród uczestników wylosowano również voucher na 1200 zł dla szkoły na wycieczkę, szczęśliwcem okazał się Zespół Szkół Technicznych. Ponadto nagrody sponsorowali: Urząd Miejski, Firma Mistral Home, Organizacja Szlak Piastowski, Centrum Pokryć Dachowych Radosław Zygmunt. Słodki poczęstunek od Piekarni Macioszek umilił uczestnikom czekanie na wyniki. Organizatorzy dziękują wszystkim za przygotowanie się do konkursu i udział, i już zapraszają za rok. (obk)