Shadow

Konkurs Piosenki Wiosennej w Czerniejewie

W czwartek, 16 maja Przedszkole „Wróbelek Elemelek” w Czerniejewie zorganizowało Konkurs Piosenki Wiosennej. Była to już trzecia edycja wydarzenia, w trakcie którego najmłodsi mieszkańcy gminy Czerniejewo mogli zaprezentować swoje wokalne umiejętności. Konkurs obywał się pod patronatem Tadeusza Szymanka, burmistrza Miasta i Gminy Czerniejewo.
W tym roku, tak jak w poprzednich latach, dzięki uprzejmości miejscowych strażaków uczestnicy konkursu mogli gościć w sali remizy OSP. Na początku wszystkich zgromadzonych powitała Katarzyna Ciesielska, dyrektor Przedszkola „Wróbelek Elemelek”, życząc jednocześnie uczestnikom powodzenia. Spotkanie rozpoczęły dzieci z Klubu Malucha „Miś Uszatek” w Czerniejewie, które powitały gości wiosenną piosenką.
Uczestnicy konkursu występowali w czterech kategoriach wiekowych. Jako pierwsze na scenie wystąpiły dzieci 3-letnie. Po nich swoje umiejętności zaprezentowały kolejno następne grupy wiekowe: 4, 5 i 6lat. Jury w składzie: Ewa Kamińska – dyrektor Przedszkola „Leśna Polana” w Żydowie, Izabela Jesiak – kierownik Klubu Malucha „Miś Uszatek” w Czerniejewie i Rudolf Topolski – nauczyciel rytmiki, z uwagą wysłuchało wszystkich występów i wyłoniło laureatów konkursu. W przerwie na obrady komisji konkursowej wystąpiły dzieci z grupy „Kukułek” i „Sikorek” z Przedszkola „Wróbelek Elemelek” pod opieką wychowawczyń – Eweliny Grabowskiej i Małgorzaty Klepacz. Następnie przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami i rodzicami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Nagrodzone i wyróżnione dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy wrócili do swoich przedszkoli pełni wrażeń i w doskonałych humorach.
Dyrekcja Przedszkola „Wróbelek Elemelek” w Czerniejewie składa podziękowania Burmistrzowi Miasta i Gminy Czerniejewo oraz Radzie Rodziców Przedszkola „Wróbelek Elemelek” za ufundowanie nagród. (o/ks)
Fot. materiał nadesłany