Shadow

Konkurs Wiedzy o Pojezierzu Gnieźnieńskim

Siedemnastego kwietnia  odbyła się już siedemnasta edycja Konkursu Wiedzy o Pojezierzu Gnieźnieńskim, który jak co roku zgromadził uczniów z terenu Gniezna i okolic. Organizatorem  tego wydarzenia było tradycyjnie I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego.

Uroczystego otwarcia dokonał w auli szkoły dyrektor szkoły Paweł Matkowski, który podkreślił rangę tego konkursu w regionie oraz walory naszego pojezierza, które kryje wiele pięknych miejsc owianych bogatą historią. W tegorocznym konkursie wzięło udział 13 szkół: SP nr 6, SP nr 7, SP 9, SP z Łopienna, SP z Mieleszyna, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Przyrodniczo – Usługowych, Zespół Szkół Technicznych, II Liceum Ogólnokształcące, Cechowa Szkoła Rzemieślnicza, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Liceum Ogólnokształcące Prymus oraz gospodarze I LO.

Wszystkie drużyny wykonywały takie same zadania, które sprawdzały bardzo szczegółowo wiedzę na temat Pojezierza Gnieźnieńskiego i Szlaku Piastowskiego. Jury składające się z nauczycieli geografii, po podliczeniu zdobytych przez drużyny punktów, wyłoniły zwycięzców. Na podium triumfowali uczniowie II LO, na drugim miejscu uplasował się ZSP-U, natomiast trzecie miejsce zajęła SP nr 6. Sukces tego wydarzenia nie byłby możliwy bez wsparcia sponsorów, których hojność i zaangażowanie zasługuje na wyrazy uznania. Jak co roku nagrody dla uczestników ufundowało biuro podróży Smile Travel, Jubiler Symix Bis, Urząd Miasta Gniezna oraz PSS  ,,Społem” i Piekarnia Macioszek. 

XVII Konkurs Wiedzy o Pojezierzu Gnieźnieńskim nie tylko wyłonił zwycięzców, lecz także stanowił doskonałą okazję do integracji środowiska szkolnego oraz promocji kultury i edukacji w regionie. Niech ten prestiżowy konkurs będzie inspiracją dla kolejnych roczników młodzieży z  Gniezna i powiatu do poszerzania wiedzy na temat Pojezierza Gnieźnieńskiego i Szlaku Piastowskiego. (inf. prasowa)

Fot. nadesłane