Shadow

Koszykarze pokonali Domino

W meczu II ligi koszykówki mężczyzn grupy A, 18 lutego Sklep Polski MKK Gniezno podejmował Domino Inowrocław. Spotkanie rozegrane w hali II Liceum Ogólnokształcącego przez większość czasu toczyło się pod dyktando gospodarzy i ostatecznie zakończyło się ich wygraną gnieźnian 81:74 (13:16, 23:15, 26:18, 19:25).
Pierwszy mecz tych zespołów rozegrany w połowie listopada w Inowrocławiu zakończył się zwycięstwem Domina 86:81. Tym razem górą byli gnieźnianie, którzy tylko przez kilka minut pod koniec pierwszej kwarty i na początku drugiej oddali rywalom prowadzenie. Drużynę gospodarzy do walki poderwał na początku spotkania jej kapitan – Dariusz Dobrzycki, zdobywając pierwsze punkty w meczu i po chwili popisując się rzutem zza linii 6,75 m. Po kolejnym rzucie za trzy punkty, tym razem w wykonaniu Michała Kafarskiego, gospodarze prowadzili już 8:3, ale rywale zaczęli odrabiać straty i w 8 minucie spotkania objęli prowadzenie. Minutę później gnieźnianie przegrywali już 11:16, ale ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się ich porażką 13:16. Od początku drugiej podopieczni trenera Arkadiusza Konowalskiego ruszyli do odrabiania strat i robili to skutecznie, bo przez niespełna minutę doprowadzili do remisu po 16.Gospodarze grali z dużą determinacją, a najlepiej świadczyły o tym trzypunktowe akcje (2 + 1 z rzutu wolnego) w wykonaniu Szymona Budnikowskiego i Piotra Golasińskiego. W połowie drugiej kwarty gnieźnianie prowadzili już 29:18, ale z upływem czasu inicjatywę przejęli goście i odrobili znaczną część strat. Pół minuty przed końcem pierwszej połowy gnieźnianie prowadzili już tylko 34:31, ale ostatecznie druga kwarta zakończyła się rezultatem 36:31. Na początku trzeciej kwarty gnieźnianie wyraźnie zdominowali rywali. Powiększyli prowadzenie aż do 17 punktów (54:37). Z upływem czasu goście odrobili nieco strat i przed ostatnią odsłoną meczu było 62:49. W połowie czwartej kwarty gnieźnianie utrzymywali bezpieczną, piętnastopunktową przewagę prowadząc 71:56 i wydawało się, że raczej nic nie przeszkodzi im w odniesieniu zwycięstwa. Tymczasem w końcówce meczu inicjatywę ponownie przejęli goście. Na trzydzieści sekund przed ostatnią syreną przewaga gnieźnian zmalała do pięciu punktów 79:74. Inowrocławianie próbowali jeszcze walczyć stosując faule taktyczne, ale nie na wiele się to zdało. Gnieźnianie egzekwując rzuty wolne powiększyli jeszcze przewagę zwyciężając ostatecznie 81:74. (sportgniezno.pl)