Shadow

Kto zadebiutuje?

{CAPTION}
Rusza II Powiatowy Konkurs Literacki „Debiut”. Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży do pisania i prezentowania własnej twórczości, rozwijanie wyobraźni i wrażliwości autorów, a także popularyzowanie ich twórczości. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie gnieźnieńskim. Prace nadesłane na konkurs muszą być pracami własnymi, wcześniej niepublikowanymi i nienagrodzonymi w konkursach literackich.
Uczestnik ma za zadanie napisać krótkie opowiadanie na temat: „Internet – sieć blasków i potrzasków”. Szczegółowy regulamin dostępny jest na stronie organizatora: www.Ilo.gniezno.pl od 24 stycznia. Prace należy składać do 30 marca tego roku. – Przewodniczącąkonkursowego jury jest gnieźnianka Anna Łacina, znana w kraju pisarka, autorka powieści obyczajowych, opowiadań fantastycznych i bajek edukacyjnych. Do tego dochodzą IrminaKosmala, szefowa Stowarzyszenia Kuźnia Literacka, Kamila Kasprzak – Bartkowiak oraz moja skromna osoba, jako przedstawiciel organizatora. Będziemy starali się, by ten konkurs zakończył się warsztatami, bo jest taka potrzeba ze strony młodzieży, aby konfrontować swoje umiejętności z osobami, które się na tym znają. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 maja na stronie organizatora, a w czerwcu odbędzie się gala podsumowująca w „Czytelni na piętrze” w I LO. Temu będzie towarzyszyła wystawa prac uczestników warsztatów plastycznych – poinformowała Joanna Gronikowska, animator kultury w „Czytelni na piętrze”. Dla zwycięzców konkursu oraz wyróżnionych przewidziane są nagrody rzeczowe i dyplomy. Przyznane zostaną też wyróżnienia i dyplomy za udział w konkursie. Zwycięska praca opublikowana zostanie w ogólnopolskim czasopiśmie literackim „Migotania, przejaśnienia”, a także na portalu kulturalnym www.popcentrala.pl .
– Rok 2016 to kilkanaście bardzo dobrych wydarzeń artystycznych – od wystaw po konkursy. Oferta „Czytelni” skierowana jest do wszystkich mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego. To dobry kierunek, by wspierać działania literackie, artystyczne, malarskie i fotograficzne. I jak się okazuje zima 2017 roku także okaże się bogatą w różne wydarzenia – powiedział Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. – Sprawnie realizowane są wszelkie inicjatywy, także dzięki wydatnej pomocy starostwa i dyrektora Makohońskiego. Tę czytelnię widać na terenie miasta i powiatu – podsumował dyrektor szkoły, Paweł Matkowski. (jw)