Shadow

Kup sobie hotel. Dawny „Mieszko” na licytacji komorniczej

Jacuzzi na ostatnim piętrze z widokiem na katedrę i panoramę starego miasta, w dodatku luksusowa i darmowa loża na wszystkie mecze klubu Mieszko Gniezno. Brzmi abstrakcyjnie? Niekoniecznie. Najprawdopodobniej w maju ruina dawnego hotelu „Mieszko” będzie miał nowego właściciela. Udało się uporządkować wszystkie sprawy własnościowe, które ciągnęły się za nieruchomością od lat. To prawdopodobnie koniec wieloletniego problemu z opuszczonym obiektem, który był notorycznie dewastowany i straszył wypalonymi po pożarach wnętrzami.
Przed laty, porzucony przez właściciela nieruchomości gruntowej obiekt dawnego hotelu, za swój tymczasowy dom wzięli w posiadanie bezdomni. Budynek stał się darmowym schronieniem kilkunastu osób, które regularnie go dewastowały. Wyposażenie było używane jako opał i w budynku przy ul. Strumykowej wybuchały regularne pożary. Miasto nie mogło sobie poradzić z ustaleniem podmiotu odpowiedzialnego za niszczejący obiekt. Choć grunt należy do Skarbu Państwa, to jego użytkownikiem wieczystym była pewna spółka. Jak się okazało, firma posiada dług, który odzyskać postara się komornik i w tym celu obiekt dawnego hotelu, trafi pod komorniczy młotek na licytacji.
Sam obiekt wybudowany został w 1987 roku. W 2001 roku przeszedł kapitalny remont. Do czasu porzucenia obiektu przez dotychczasowego właściciela, przez całe swoje dotychczasowe istnienie pełnił funkcje hotelowe wraz z restauracją. Kwota oszacowania wynosi 1 217 966 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 kwoty oszacowania i wynosi 913 474,50 zł. Licytacja będzie miała miejsce 17 maja. (ak)