Shadow

Liczba nakrętkowych serc wzrasta

Pod koniec stycznia dzięki współpracy Szkoły Podstawowej w Niechanowie i Urzędu Gminy Niechanowo, przy budynku szkoły stanęło wielkie, czerwone serce na plastikowe nakrętki, do którego można je wrzucać chcąc wspomóc osoby potrzebujące.
Jeżeli akcja zostanie pozytywnie odebrana, już niebawem podobne serce stanie również przy Szkole Podstawowej w Jarząbkowie – zapowiadał Szymon Robaszkiewicz, wójt Niechanowa. Jak się okazało serce bardzo szybko zapełniło się nakrętkami, dlatego w Gminie Niechanowo stanęły kolejne dodatkowe dwa wielkie, czerwone serca. Jedno zostało ufundowane przez Radę Sołecką Sołectwa Niechanowo i znajduje się przy wejściu do Przedszkola „Kajtek” w Niechanowie. Drugie, zakupione w ramach funduszu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych znajduje się przed wejściem do Szkoły Podstawowej w Jarząbkowie.
Każdy, kto chcę wspomóc osoby potrzebujące może wrzucić dowolną ilość plastikowych nakrętkach. Tak jak poprzednio, ideą przyświecającą akcji jest propagowanie bezinteresownej pomocy od najmłodszych lat. (kar)