Shadow

Lider pokonany, rezerwy Mieszka liderem

Rezerwy Mieszka w niedzielne przedpołudnie, 13 października w ramach ósmej kolejki ligowej wielkopolskiej klasy B grupy V pokonały na swoim boisku Lidera Szczytniki Czerniejewskie 4:2. Wygrana ta pozwoliła podopiecznym Przemysława Otuszewskiego wrócić na fotel lidera w rozgrywkach klasy B.
Niedzielne spotkanie nie było w wykonaniu gospodarzy wybitnie udane. Wprawdzie zaczęło się od dwóch szybko zdobytych bramek, które wyprowadziły mieszkowców na prowadzenie 2:0. Najpierw bramkarza Lidera Szczytnik Czerniejewskich pokonał w 1 minucie Kacper Zimmer, a po raz drugi bramkarz gości zmuszony był wyjmować piłkę ze swojej siatki w 10 minucie po trafieniu Jakuba Olejniczaka. Jednak w kolejnych minutach pierwszej odsłony było już tylko gorzej. Goście jeszcze przed przerwą niespodziewanie doprowadzili do wyrównania i na przerwę obie drużyny schodziły z wynikiem 2:2. W 20 minucie bramkarza rezerw Mieszka Jakuba Woźniaka pokona najpierw w ekipie Lidera Dominik Jabkiewicz, a gola na remis po pierwszych 45 minutach w zespole prowadzonym przez Ireneusza Furmaniaka zdobył w 35 minucie Dawid Kierzek. W drugiej odsłonie gospodarze zdobyli dwie bramki wygrywając ostatecznie 4:2. W 57 minucie drugą bramkę w niedzielnym meczu zapisał na swoim koncie Kacper Zimmer, a czwartego gola dla rezerw Mieszka zdobył w 65 minucie Bartosz Goździński. Wynik mógł być wyższy, gdyby w samej końcówce biało-niebiescy zdołali wykorzystać choć jedną z dwóch dogodnych okazji pod bramką gości.
Po tym zwycięstwie i sobotnim remisie FAS KS Fałkowo rezerwy Mieszka wróciły na pozycję lidera tabeli z dorobkiem 21 punktów. W najbliższą niedzielę, 20 października podopiecznych Przemysława Otuszewskiego czeka trudna potyczka wyjazdowa z wiceliderem, czyli FAS KS Fałkowo. Początek tej potyczki piłkarskiej zaplanowano w Fałkowie na godzinę 14.
Mieszko II: Jakub Woźniak, Oliwier Strosin (63 Nikodem Mirek), Jakub Olejniczak, Miłosz Walkowiak, Maksymilian Sikorski, Maciej Tatarski (46 Dominik Wiśniewski), Hubert Walerjańczyk, Krystian Grzeszczak (72 Mateusz Rożek), Kacper Zimmer, Jakub Hoffmann, Bartosz Goździński