Shadow

Lodowisko w nowym miejscu

Po rocznej przerwie wraca do Gniezna lodowisko. Tym razem ulokowane będzie przy ul. Pocztowej, na terenie boiska przy „Czwórce”. Lodowisko jest dostępne od szóstego grudnia, będzie działać 7 dni w tygodniu od godziny 10 do 22, z koniecznymi krótkimi przerwami technicznymi.
Bilet normalny będzie kosztować 8 zł, ulgowy 5 zł, a wypożyczenie łyżew 8 zł. Dla seniorów i członków rodzin 3+ posiadających stosowne karty, zarówno bilet, jak i wypożyczenie łyżew kosztować będzie 3 zł. Lodowisko na podstawie umowy podpisanej z Miastem Gniezno obsługuje firma Piruet. W okresie przerwy świątecznej i ferii zimowych w dni powszednie w g. 10-15: dzieci do lat 18 będą wchodzić za darmo. Indywidualnie wypożyczenie łyżew będzie kosztować 7 zł, a grupowo (w ramach zimy w mieście) wstęp za darmo, wypożyczenie łyżew – 3 zł.
Godziny otwarcia lodowiska w okresie świątecznym: 24.12. – do g. 14.45, 25.12. – nieczynne, 26.12. – od g. 10, 31.12. – do g. 14.45 i 1.01. – od g. 16. Przypominamy, na ul. Konikowo od ul. Marcinkowskiego obowiązuje zakaz zatrzymywania się po prawej stronie, dotyczy on całego pasa drogi również z poboczem, za wyjątkiem odcinka kilkudziesięciu metrów oznakowanego znakami drogowymi B35 (zakaz postoju) ze strzałkami początek i koniec. Tam można zaparkować tylko na czas do 20 minut. Do dyspozycji klientów lodowiska jest parking na ul. Konikowo, bezpłatny przez pierwsze pół godziny postoju, po g. 17 oraz w weekendy i święta. Straż Miejska będzie czuwała nad przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego w tym rejonie. (obk)