Shadow

Maraton na inaugurację sezonu speedrowerowego w Gnieźnie

Sporą dawkę emocji sportowych na inaugurację sezonu speedrowerowego 2022 w Gnieźnie zafundowali swoim kibicom trzy drużyny Orła Gniezno.
 W niedzielę, 24 kwietnia odbyły się aż trzy spotkania mistrzowskie na torze speedrowerowym przy ulicy Parkowej w Gnieźnie. Gnieźnianie okazali się niezbyt gościnni dla swoich rywali, gdyż wszystkie mecze wygrali. Jako pierwsi do boju o pierwsze punkty ligowe nowego sezonu 2022 w ramach Młodej CS Superligi przystąpiła drużyna Renault AutoSanok Orzeł Gniezno, która podejmowała zespół speedrowerowców Szaweru Leszno. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Renault AutoSanok Orzeł Gniezno 83:65.
Następnie do akcji wkroczyły żaki Orła Gniezno, które w ramach CS Superligi zmierzyły się z ekipą TSŻ Toruń. Gnieźnieńskie żaki pozazdrościły wygranej starszych swoich kolegów i również pokonały na inaugurację nowego sezonu speedrowerowego w Gnieźnie zespół z Torunia 54:46.
 Punktem kulminacyjnym niedzielnego maratonu speedrowerowego przy Parkowej w Gnieźnie, było spotkanie w ramach CS Superligi seniorów. Aseko Orzeł Gniezno podejmował w pierwszym swoim meczu domowym beniaminka rozgrywek Drwęcę Kaszczorek. Obrońca tytułu Drużynowego Mistrza Polski w speedrowerze sezonu 2021 nie pozostawił złudzenia swojemu rywalowi, który zespół w tym dniu był lepszy. Podopieczni Marcina Puka pokonali wysoko bowiem swojego rywala aż 105:54. Jak z tego wynika, inauguracja nowego sezonu speedrowerowego 2022 w Gnieźnie została odrobiona na piątkę. Oby tak dalej.
 Roman Strugalski