Shadow

Maria Suplicka nadal wójtem Gminy Gniezno

Wójtem Gminy Gniezno kolejną kadencję będzie nadal Maria Suplicka. Otrzymała poparcie 55,33%, co przekłada się na 3143 uzyskanych głosów.
Dotychczasowa wójt Gminy Gniezno Maria Suplicka zdobyła ponownie zaufanie wyborców wygrywając wybory w pierwszej turze startując z komitetu Mieszkańcy Gminy Gniezno. – Mam ogromną satysfakcję, kampania nie była łatwa, ale wygrana jest efektem pracy całego zespołu i wszyscy oni pracowali, byśmy mogli cieszyć się sukcesem. Jest to dla mnie duże zobowiązanie i jednocześnie ogromna odpowiedzialność, aby wywiązać się z programu wyborczego. Cieszę się, że będziemy mogli kontynuować. Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy zagłosowali na moja osobę. Dziękuję także wszystkim, którzy poszli do urn, by wziąć udział w wyborach samorządowych.
W przedwyborczych sondażach dotyczących wyborów samorządowych w Gminie Gniezno wskazywano na raczej zwycięstwo urzędującej pani wójt, jednak w starciu o mandat mogła zmierzyć się z Kamilą Butrymowicz z komitetu Przyjazna Gmina Gniezno. Wyborcy jednak zdecydowali ponownie już w pierwszej turze, że Maria Suplicka będzie nadal sprawowała mandat Wójta Gminy Gniezno. Dwoje pozostałych kandydatów na to stanowisko: Maciej Mądry oraz Natalia Jabłońska nie odgrywało znaczącej roli w wyborach, co odzwierciedlają uzyskane wyniki.
Maria Suplicka zdobyła 3143 głosów, co stanowi poparcie na poziomie 55,33% poparcie. Na Kamilę Butrymowicz (Przyjazna Gmina Gniezno) zagłosowało 1428 wyborców, dając kandydatce poparcie 25,14%. Trzeci wynik zanotował Maciej Mądry mając 814 głosów – 14,33%, a czwarta była Natalia Jabłońska – 295 głosów i 5,19%. (kz)