Shadow

Marketowy gang złapany

Mieszkaniec Konina wyszedł z marketu z koszem pełnym zakupów, za które nie zapłacił. Na gorącym uczynku wpadł nie tylko on, ale cały marketowy gang. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 6 marca wieczorem przy ul. Gdańskiej w Gnieźnie.
Funkcjonariusze operacyjni prowadzili czynności w innej sprawie, gdy zauważyli zaparkowany w zatoczce samochodowej samochód Daewoo, do którego podbiegł mężczyzna z koszykiem pełnym zakupów. Nerwowo, w pośpiechu wrzucił towar do bagażnika. Funkcjonariusze domyślili się, że mają do czynienia z kradzieżą, co też szybko się potwierdziło. Operacyjni wspólnie z policjantami z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali trzech mężczyzn: mieszkańców Konina w wieku od 21 do 32 lat i 2 kobiety: w wieku 27 lat – mieszkanka Konina i 21 lat – mieszkanka gminy Kazimierz Biskupi.
W bagażniku auta znajdował się między innymi nowy, fabrycznie zapakowany ekspres do kawy, wiertarka i artykuły spożywcze o łącznej wartości 2 700 złotych. Na posiadany towar nie posiadali paragonów lub innych dokumentów zakupu. Ponadto przy jednej z zatrzymanych kobiet znaleziono niewielką ilość narkotyków za posiadanie którego usłyszała zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Auto zabezpieczono na parkingu depozytowym. Cała piątka usłyszała zarzut kradzieży. (okz)