Shadow

Maseczki trafiły do trzemesznian, choć nie bez kłopotów

Sporego zamieszania wywołały komunikaty Urzędu Miejskiego w Trzemesznie na jego stronie internetowej i profilu FB. Komunikat dotyczył zakupu maseczek dla mieszkańców całej Gminy Trzemeszno. Na szczęścia mimo początkowej dezorganizacji 20 tysięcy maseczek dotarło do trzemesznian.
Pierwszy komunikat o tym, że gmina zakupiła maseczki -10 tysięcy sztuk pakietów po dwie maseczki każdy – pojawił się w środę. Można było w nim przeczytać, że pakiety będą rozdawane w czwartek, 16 kwietnia o godzinie 12 w trzech punktach: Urzędzie Miejskim, Ośrodku Pomocy Społecznej i piekarni „Piekuś”. W czwartek zmieniono komunikat, w którym zrezygnowano z pomysłu dystrybuowania masek przez piekarnię. Napisano także, że na terenach wiejskich maseczki rozdawane będą przez sołtysów.Ostatecznie jednak zdecydowano, aby maseczki dostarczone zostały do każdego domu dzięki pośrednictwu strażaków ochotników oraz urzędników i pracowników spółdzielni mieszkaniowej.
Trzemeszeński samorząd wydał na maseczki 60 tys.złotych w ramachdziałań zarządzania kryzysowego.– Podjąłem tę decyzję, gdy się okazało, że nie otrzymamy maseczek z programu „Maseczka dla Polski” – mówi Krzysztof Dereziński, burmistrz Trzemeszna.Dotychczas rozdano już w Trzemesznie ok. 1200 maseczek i 150 par rękawiczek wielokrotnego użytku, w tym 1000 maseczek podarowanych przez sponsora. Trafiły one głównie do służb ratowniczych i seniorów.
RENATA PAŁUCKA