Shadow

„Menopauzy szał” w „Pomniku”

Wydawało nam się, że o klimakterium powiedzieliśmy już wszystko… Myliliśmy się! Elżbieta Jodłowska powraca z nowym hitem! „Klimakterium 2, czyli menopauzy szał” powstało na wyraźną prośbę publiczności, która chciała poznać dalsze losy bohaterek już nie młodych, ale jakże młodych.
Wciąż walcząca z nadwagą, ale już nie bezrobotna Pamela i Zosia, zaradna pani domu, starym zwyczajem przybywają świętować kolejne urodziny Maliny. Tym razem spotykają się w jej, dopiero co otwartym, pubie. Brakuje tylko Krychy, która też miała być, ale… tego nie zdradzimy! Za to pojawia się, obdarzona liryczną duszą Angela, która wraz z Maliną prowadzi interes. Gdzie zaś zbierają się tak różne kobiety, które tyle czasu się nie widziały i mają sobie wiele do powiedzenia, tam jest głośno, śmiesznie i zaczyna się zabawa!. Ponad 1800 przedstawień „Klimakterium… i już” przez 6 lat od premiery wyraźnie pokazują, że kobieta wraz z jej problemami, to temat niewyczerpany. Nasze bohaterki „wyklęte wstały z poniżenia” i realizują to, o co tak walczyły w pierwszej części udowadniają, że klimakterium to nie koniec świata, a dopiero początek nowego życia. Zupełnie nowe piosenki we wspaniałych aranżacjach i z zabawnymi tekstami, których nie można przestać nucić, złożone choreograficznie układy i ta niepowtarzalna energia, która występujące na scenie aktorki dzielą się z publicznością. Częścią z nich spotkaliśmy się w „Klimakterium.. i już”, ale do tego zacnego grona dołączyły też nowe artystki, jedna lepsza od drugiej i wszystkie zupełnie znakomite. I każda z nich wnosi do spektaklu coś zupełnie niepowtarzalnego. Podczas spektaklu panie bawią się wyśmienicie – także te na widowni. I panowie ze zdumieniem stwierdzają, że coraz śmielej klaszczą i śpiewają ze wszystkimi. To prawdziwa terapia śmiechem – kojąca i skuteczna – pod jej wpływem nabieramy dystansu do siebie, innych, naszych zranień i lęków. Bo „menopauzy szał” ogarnia wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy się tego zupełnie nie spodziewają. W spektaklu występują zamiennie następujące aktorki: Pamela: Elżbieta Jodłowska/ Małgorzata Duda/ Maria Winiarska/ Dorota Nowakowska; Malina: Anna Korcz/ Ewa Cichocka/ Joanna Jeżewska/ Elżbieta Jarosik/ Elżbieta Panas; Zosia: Elżbieta Okupska/ Grażyna Zielińska/ Ludmiła Warzecha/ Katarzyna Kozak; Angela: Małgorzata Gadecka/ Renata Zarębska/ Anna Wojton/ Ewa Złotowska.
Do obejrzenia „KLIMAKTERIUM 2, czyli menopauzy szał” zapraszamy 22 marca o godzinie 19 w Gnieźnie, w auli Szkoły Pomnik , ul. Kostrzewskiego 3. Bilety są do nabycia w: MOK, sklepie MINI MAX (ul. Wyszyńskiego 13), salonie EMPIK oraz online:kupbilecik.pl, ebilet.pl, biletyna.pl, empikbilety.pl. Słuchając Radia Gniezno 104,3 FM można wygrać wejściówki na ten spektakl. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła m.in. nasza redakcja. (red.)