Shadow

Mickiewicz za mocny. MKK Gniezno kończy sezon ligowy!

Koszykarze zespołu Sklep Polski MKK Gniezno nie zagrają w kolejnej rundzie play-off. W środę, 21 kwietnia gnieźnianie przegrali decydujące trzecie spotkanie w ramach 2. rundy play-offw Katowicach z miejscowym Mickiewiczem Romus.
Po porażce 14 kwietnia w pierwszym meczu w Katowicach 83:96, 17 kwietnia gnieźnieńscy koszykarze wygrali po emocjonującym meczu rozegranym w Pierwszej Stolicy 93:90. Tym zwycięstwem MKK Gniezno doprowadził do remisu 1:1 w rywalizacji z AZS AWFMickiewicz – ROMUS Katowice i tym samym o awansie do dalszych gier miało zadecydować spotkanie 21 kwietnia w Katowicach. Po zwycięstwie w Gnieźnie, koszykarze MKK mieli nadzieję na awans do kolejnej rundy play-off i mecz z AZS Startem UMCS Lublin. Tak się jednak nie stało. Srogą bowiem lekcję basketu otrzymali w środowym meczu gracze Sklepu Polskiego MKK Gniezno w Katowicach. AZS AWF Mickiewicz – ROMUS Katowice pokonał gnieźnieński zespół 90:48 i pewnie awansował do ćwierćfinału rozgrywek 2 ligi. Koszykarze AZS AWF już po pierwszej połowie wysoko prowadzili z podopiecznymi Arkadiusza Konowalskiego. Pierwszą kwartę gnieźnianie przegrali 15:25, by w drugiej ulec jeszcze większą różnicą punktową – aż 8:25. I na przerwę zespół Sklepu Polskiego MKK Gniezno schodził przegrywając 23:47.
Druga odsłona spotkania w Katowicach należała również do koszykarzy AZS AWF Mickiewicz – ROMUS, którzy jeszcze bardziej powiększali swoją przewagę. Trzecia kwarta zakończyła się zwycięstwem katowiczan 17:6 i w tym momencie było wiadomo, że gnieźnianie trzeciego spotkania premiowanego walką w ćwierćfinałach play-off nie wygrają, gdyż gospodarze prowadzili zdecydowanie 64:29. Czwarta kwarta to była walka podopiecznych Arkadiusza Konowalskiego o przysłowiową pietruszkę . Tutaj również górą byli katowiczanie wygrywając 26:19 i cały mecz 90:48 awansując tym samym do dalszej rundy play-off. Tym meczem Sklep Polski MKK Gniezno zakończył zmagania w rozgrywkach 2 ligi PZkosz w sezonie 2020/2021.
Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno zdobyli: Daniel Kotwasiński 13, Piotr Leśniczak 12, Dariusz Wietrzyński 8, Michał Szydłowski 4, Mateusz Rutkowski, Emil Rau i Adam Bednarczyk po 3 oraz Hubert Konowalski i Marek Sobkowiak po 1.