Shadow

Mieszkańcy mieszkańcom. Na Skiereszewie w czynie społecznym powstały boiska

Jeszcze niedawno był tutaj niezagospodarowany teren, dziś oferuje on rozrywkę dla wszystkich mieszkańców osiedla. To pomysł Zarządu Osiedla Skiereszewo, by nieużytki na skraju bloków zamienić w nowe centrum spotkań.
Od początku tej kadencji nowego Zarządu Osiedla Skiereszewo, jego członkowie za jeden z głównych punktów do zrealizowania postawili zbudowanie miejsca, które będzie łączyć mieszkańców. Skiereszewo ma dziś mieszane funkcje mieszkaniowe. Łączą się tutaj domy jednorodzinne z szybko rozwijającymi się blokami wielorodzinnymi. Jednak samo osiedle nie ma swojego centrum – miejsca, które mogłoby służyć za miejsce integracji, wypoczynku, spotkań z sąsiadami. Stąd pojawił się pomysł na sukcesywne zagospodarowywanie nieruchomości należących do miasta, a znajdujących się przy ulicach Lema i Gombrowicza. Dużo już udało się tutaj zrobić. Dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego, Zakładu Zieleni Miejskiej i licznych firm, powstały takie obiekty jak wybieg dla psów, plac zabaw, siłownia zewnętrzna, a w trakcie realizacji jest park kieszonkowy. Teraz osiedle wzbogaciło się o boiska do siatkówki plażowej i piłki nożnej. Jak wiemy, nic nie łączy tak lokalnej młodzieży, dzieci i dorosłych, jak sport. Jeszcze w te wakacje Zarząd Osiedla planuje zorganizować w nowym miejscu turniej sportowy i piknik.
Mieszkańcy Skiereszewa za pomoc w realizacji inwestycji dziękują firmom: Salon i Hurtownia Drzwi Gniezno Solid-Door, Chem-Glas Sp. z o.o., Trans-Mar Marek Alamenciak, Tranz-Wulkanizacja / Trans-Englert Łubowo 37 k/Gniezna, A.D. AUDIO aparaty słuchowe – badania słuchu, Szarwark Sp. z o.o., Wypożyczalnia Ptak Gniezno, Auto Gazownia, Asesoria ubezpieczenia, Kancelaria Radcy Prawnego Tomasz Dzionek, PAN WĄS Barbershop. (oak)