Shadow

Mieszko w półfinale PP strefy poznańskiej!

Piłkarze gnieźnieńskiego Mieszka awansowali do półfinału Pucharu Polski strefy poznańskiej. W środę, 7 marca podopieczni Mariusza Bekasa w Grodzisku Wielkopolskim walczyli z Pogonią Lwówek. Stawką tego meczu był awans do półfinałów PP. Zwycięsko z tej konfrontacji wyszedł lider wielkopolskiej IV ligi północnej, który po bezbramkowej pierwszej połowie pokonał zespół z Lwówka 3:0.
Nie bez problemów jednak piłkarze Mieszka wywalczyli awans do półfinału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. Z perspektywy Mieszka pierwsze fragmenty meczu nie nastrajały optymistycznie. Na boisku dominował chaos, a grający z kontrataku gospodarze częściej stwarzali groźne okazje przed bramką Mieszka. W 22 minucie w bardzo dogodnej sytuacji w polu karnym gnieźnian znalazł się Damian Kozłowski, ale na szczęście w ostatniej chwili napastnika Pogoni zdołał zablokować Michał Steinke. W kolejnych minutach optyczną przewagę posiadał lider rozgrywek czwartoligowych, ale zupełnie nic z tego wynikało. Bramkarz Pogoni był praktycznie bezrobotny. Na początku drugiej połowy obraz gry mało się zmienił. Gnieźnianie przeważali, ale ofiarnie i ambitnie grający gospodarze nie dopuszczali do groźnych sytuacji przed swoją bramką. I tak było do 68 minuty, kiedy Adam Konieczny znalazł się sam przed bramkarzem Pogoni i pewnym uderzeniem nie dał mu najmniejszych szans. Dwie minuty później doskonałą sytuację miał Damian Pawlak, który stojąc centralnie na wprost bramki gospodarzy nie zdołał pokonać bramkarza. W 75 minucie piłka drugi raz zatrzepotała w siatce Pogoni, kiedy po akcji i podaniu Gracjana Goździka pomocnik Mieszka Damian Pawlak wepchnął futbolówkę dosiatki z najbliższej odległości. Mieszkowcy dochodzili do sytuacji bramkowych coraz częściej. Wynik na 3:0 ustalił Tomasz Bzdęga, który ładnym uderzeniem z rzutu wolnego z ok. 20 m pokonał bramkarza gospodarzy.
Ostatecznie Mieszko pokonał wicelidera grupy zachodniej poznańskiej klasy okręgowej Pogoń Lwówek 3:0 i tym samym ma za sobą czwartą przeszkodę w rozgrywkach pucharowych w strefie poznańskiej. Teraz gnieźnianie są już w półfinale i czekają na kolejnego rywala, gdzie 4 kwietnia zagrają z Kotwicą Kórnik.
Mieszko: Wiktor Beśka – Marcin Tomaszewski, Adrian Bartkowiak, Michał Steinke, Miłosz Brylewski (79 Michał Dreczkowski) – Dawid Radomski, Damian Pawlak (78 Fabian Burzyński), Tomasz Bzdęga, Gracjan Goździk, Krzysztof Wolkiewicz – Tomasz Kaźmierczak (57 Adam Konieczny)