Shadow

Mieszko zdecydowanie lepszy od Wiary Lecha

W sobotę, 15 października w ramach 10 kolejki ligowej poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód w Gnieźnie, doszło chyba do zdecydowanie najciekawszego spotkania w tej klasie piłkarskiej. Mieszko liderujący w tabeli podejmował piąty zespół rozgrywek, poznańską Wiarę Lecha. Gnieźnianie, którzy przed sobotnim meczem występujący na własnym trenie i przed własną publicznością byli zdecydowanym faworytem tej potyczki piłkarskiej okazali się mało gościnni dla rywala odnosząc ósme zwycięstwo tej jesieni, a co za tym idzie podtrzymali miano zespołu niepokonanego na swoim terenie. Biało-niebiescy prowadzeni przez duet trenerski Czesław Jakołcewicz – Przemysław Urbaniak odprawili z kwitkiem jak przystało na lidera tabeli zespół Wiary Lecha Poznań do domu ogrywając go zdecydowanie 5:0, prowadząc do przerwy skromnie 1:0. Gra w pierwszych minutach toczyła się na całej szerokości boiska przy Strumykowej, a akcji kończonych celnymi strzałami na bramkę z jednej jak i drugiej strony było jak na lekarstwo. Na pierwszą skuteczną akcję zgromadzeni w Gnieźnie kibice musieli poczekać aż do 24 minuty. Mieszkowcy ruszyli wówczas z kontratakiem pod bramkę gości i zdobywając gola wyszli na prowadzenie 1:0. Rzut wolny z prawej części boiska wykonywał Filip Kruczyński, piłkę w polu karnym gości lekko trącił głową Wojciech Gąsiorowski, a zamykający akcję kapitan biało-niebieskich Krzysztof Jackowiak z 4 m skierował ją do bramki Wiary Lecha. (…)