Shadow

Mikołaj Menz z tytułem Indywidualnego Mistrza Polski Open!

To był weekend pełen wspaniałych emocji dla speedrowerowców Orła Gniezno. Zawodnicy z grodu Lecha dali z siebie wszystko, by jak najlepiej zaprezentować się podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski we Wrocławiu (26 – 27 sierpnia).
W weekend sporo radości zagwarantował kibicom Mikołaj Menz, który sięgnął po Indywidualne Mistrzostwo Polski Open oraz Indywidualne Wicemistrzostwo Polski Młodzieżowców. Klub z Pierwszej Stolicy Polski zyskał kolejnego Indywidualnego Mistrza Polski Open. To już czwarty zawodnik Orła z takim osiągnięciem. Orzeł Gniezno jest jedynym klubem w Polsce, który ma aż tylu IMP. Wcześniej po taki sukces sięgali: Łukasz Kokott, Paweł Kozłowski, Łukasz Łaniecki. Co ciekawe, Łukasz Kokott mistrzowski tytuł zdobył w wieku 19 lat – a więc w takim samym, jak Mikołaj Menz. Udany występ w zawodach we Wrocławiu zaliczył również inny gnieźnianin Paweł Kozłowski, który do grodu Lecha wrócił z tytułem Indywidualnego Wicemistrza Polski w kategorii Weteran.
W zawodach we Wrocławiu powalczyli też: Michał Menz, Arkadiusz Graczyk oraz Tomasz Wejerowski. Oni medali do Gniezna nie przywieźli, ale na pewno zdobyli bardzo cenne doświadczenie i to również niezmiernie cieszy.
Roman Strugalski
Fot. Orzeł Gniezno