Shadow

Mimo ogólnych problemów z aplikacją, gnieźnianie ostro walczą o prymat w Polsce w ilości kilometrów przejechanych na rowerze

Organizatorzy wydarzenia, jakim jest wyścig o tytuł Rowerowej Stolicy Polski nie przewidywali aż tak ogromnego zainteresowania tym wydarzeniem. Ilość aktywnych rowerzystów korzystających ze specjalnej aplikacji dedykowanej zabawie, spowodowała ogromne zawirowania, awarie i niedogodności. Jednak walka o prymat w Polsce trwa cały czas, a informatycy walczą o przywrócenie pełnej sprawności rowerowej aplikacji.
Pierwszy tydzień ogólnopolskiej walki o tytuł najbardziej rowerowego miasta w kraju przyniósł już pierwsze rozstrzygnięcia. Gniezno zajęło na tym etapie 3. miejsce ustępując tylko Nowej Soli i Białej Podlaskiej. Jednak tę część rywalizacji w pewnym stopniu zakłóciły problemy z aplikacją, która mierzy statystyki i osiągnięcia kolarzy. Program instalowany na smartfonach w pierwszych dniach wyścigu zaczął się wieszać, pracował wolno, a część przejechanych kilometrów nie została dopisana do ogólnej sumy. Przez kolejne dni informatycy organizatora wydarzenia, czyli miasta Bydgoszcz, walczyli z informatycznymi zawirowaniami. Mimo to rywalizacja trwa cały czas, tak jak walka programistów nad przywróceniem utraconych przez systemy kilometrów. Do tego czasu gnieźnianie wykręcili na swoich rowerach ponad 7000 kilometrów. – Niestety, jeden z serwerów zapisujących trasy i osiągnięcia rowerzystów zawiódł 3 czerwca i od tego czasu nie wszyscy widzą swoje aktywności w aplikacji, ale prosimy o cierpliwość i dziękujemy za cierpliwość, którą nasi kolarze już wykazali – mówi Szymon Drzewiecki, koordynator akcji w Gnieźnie. – Te aktywności czekają na swoją kolej i będą dopisywane do systemu. Nie poddajemy się, podobnie jak organizatorzy z Bydgoszczy i kręcimy dalej. Zachęcamy do tego gorąco – podkreśla.
Walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski to pomysł władz Bydgoszczy. Zaprosiły one inne miasta do wspólnej zabawy i rywalizacji, której celem nadrzędnym jest promocja roweru jako najlepszego środka transportu. Zasady rywalizacji są bardzo proste. Należy pobrać darmową aplikację na telefon o nazwie „Aktywne Miasta”i uruchamiać ją przed każdym wyruszeniem na rowerowy szlak. Przejechane kilometry dopisywane są wówczas do rezultatu miasta i klubu, do którego w ramach miasta się przyłączono. Rywalizacja trwa równy miesiąc. (ak)