Shadow

Mistrzostwa Wielkopolski Żaków i Skrzatów

Przez trzy dni na obiektach GOSiR w Gnieźnie odbywały się zawody tenisa stołowego. W sobotę rozgrywane były Mistrzostwa Wielkopolski Żaków i Skrzatów.
Wystartowała rekordowa liczba 86 zawodników z aż ponad dwudziestu klubów Wielkopolski. Łącznie z trenerami, rodzicami i osobami towarzyszącymi halę wypełniło prawie 150 sympatyków białej piłeczki. Turniej rozgrywany był jednocześnie w ramach obchodów Dnia Dziecka. W kategorii „żaczek” wygrała Julia Borowska z Polonii Śmigiel, w „żakach” Kacper Zrol z LKTS Luboń, w kategorii „skrzatek” zwyciężyła Matylda Gumulak z GOKiS Pionier Kleszczewo, a w wśród „skrzatów” Hubert Kwieciński z Konina.
Z zawodników gnieźnieńskich ósme miejsce w „żakach” zająłKsawier Jaros, w „skrzatach” Piotr Nowak był jedenasty, podobnie w „żaczkach” była Weronika Woźniak. Grupa młodych zawodników Stelli, która wystartowała, to głównie nowa grupa naborowa. Dla nich był to pierwszy start i przetarcie w tak dużej imprezie. Turniej wzbudzał duże emocje nie tylko u rywalizujących dzieci, ale czasami jeszcze większe u licznie przybyłych rodziców. Szczególne emocje towarzyszyły momentowi losowania atrakcyjnych nagród spośród wszystkich dzieci uczestniczących. (inf. prasowa)