Shadow

MKK Gniezno przegrał z liderem

W sobotę, 13 marca kolejny mecz w ramach 24. kolejki rozgrywek drugiej ligi PZKosz rozegrali koszykarze drużyny Sklep Polski MKK Gniezno. Rywalem gnieźnian był lider tabeli Żak Koszalin.
Pierwszy mecz pomiędzy tymi zespołami rozegrany 5 grudnia 2020 roku, w ramach 11. kolejki zakończył się wynikiem 74:72 dla miejscowych. W rewanżu po raz drugi lepszymi okazali się ponownie koszykarze z Koszalina i po ciekawym meczu pokonali Sklep Polski MKK Gniezno 90:69. Decydującą w całym sobotnim meczu okazała się druga kwarta, którą podopieczni Arkadiusza Konowalskiego przegrali 26 punktami – 13:39. W pierwszej było znacznie lepiej, gdyż gnieźnianie przegrali zaledwie jednym punktem – 17:18, co dało prowadzenie liderowi grupy A, drużynie Żaka Koszalin do przerwy 57:30. Tak wysokie prowadzenie gości z Koszalina po pierwszej połowie sprawiło, że gnieźnianom nie pozostało nic innego jak zagrać w dwóch następnych kwartach zdecydowanie agresywniej w obronie i pod koszem swojego rywala, a co za tym idzie pewnie wykorzystywać rzuty wole oraz z dystansu za trzy. I tak też się stało, gdyż w dwóch kolejnych kwartach ,,trójki” zdobyli m.in. wśród gnieźnian Adam Bednarczyk, Juliusz Barański, Piotr Leśniczak, Marcin Nocek i Dariusz Wietrzyński. Trzecią kwartę Sklep Polski MKK Gniezno wygrał 21:17, by swój dobry wynik powtórzyć w czwartej kwarcie wygrywając ją 18:16.  Te dwie wygrane kwarty w drugiej części spotkania nie dały Sklepowi Polskiemu MKK Gniezno jednak zwycięstwa, gdyż Żak Koszalin, który rządzi i dzieli w lidze rozstrzygnął mecz na swoją korzyść wygrywając go zdecydowanie różnicą 21 punktów – 90:69.
Punkty dla Sklep Polski MKK Gniezno zdobyli: Dariusz Wietrzyński i Michał Szydłowski – po 10, Juliusz Barański, Daniel Kotwasiński, Marek Sobkowiak i Piotr Leśniczak – po 9, Mateusz Rutkowski – 5, Adam Bednarczyk i Marcin Nocek – po 3 oraz Eryk Błachowiak – 2.