Shadow

MKS Mieszko mistrzem rundy jesiennej

{CAPTION}
W połowie listopada zakończyły się rozgrywki w rundzie jesiennej sezonu 2016/2017w poznańskiej klasie okręgowej grupy wschód z udziałem drużyny seniorów Mieszko. W tej samej grupie w rundzie sezonu zasadniczego do rywalizacji przystąpiły jeszcze zespoły: Zjednoczeni Trzemeszno, Piast Kobylnica, Orkan Jarosławiec, Kłos Zaniemyśl, Wiara Lecha Poznań, Wielkopolska Komorniki, Akademia Reissa OSiR Baranowo Poznań, TPS Winogrady (Poznań), Concordia Murowana Goślina, Vitcovia Witkowo, Warta Śrem, Pelikan Niechanowo, Orkan Konarzewo i Wełna Rogoźno.
Seniorzy Mieszka zajęli na półmetku ligi pierwsze miejsce, odnotowując 11 zwycięstw i 3 remisy. Pierwszym zadaniem Zarządu Klubu MKS Mieszko Gniezno było zatrudnienie nowego szkoleniowca z wieloletnim doświadczeniem trenera Czesława Jakołcewicza, który na tym stanowisku zastąpił Mikołaja Tarczyńskiego. Do sztabu trenerskiego dołączył trener juniorów starszych klubu Przemysław Urbaniak. Następnym etapem przygotowań była selekcja zawodników i rozpoczęcie etapu wzmocnienia drużyny. Sztabowi szkoleniowemu Mieszka wspólnie z Zarządem Klubu udało się pozyskać w okresie letnim kilku wartościowych graczy. Mimo że trzon zespołu został oparty zgodnie z polityką klubu przede wszystkim na wychowankach Mieszka, to jednak aby myśleć realnie po roku o awansie do ponownych zmagań czwartoligowych (co jest priorytetem Zarządu Klubu), konieczne było pozyskanie zawodników z innych klubów. Do drużyny w okresie letnim dołączył m.in. Jacek Kopaniarz z GKS Dopiewo, do treningów powrócił bramkarz Paweł Beser, Karol Purol i Mateusz Francuszkiewicz dołączyli z Nielby Wągrowiec a z dawnego trzecioligowego Pelikana Niechanowo zespół wzmocnili Damian Garstka i Filip Kruczyński. W okresie letnim nie obyło się również bez rozstań z klubem z ulicy Strumykowej. Jedynym ubytkiem było odejście Andrzeja Stefańskiego, który przeniósł się do Lechii Kostrzyn. Niepewna była również przed sezonem sytuacja Marcina Nowaka, który próbował swoich sił w innych klubach, jednak pozostał on w zespole z Pierwszej Stolicy Polski.
Okres przygotowawczy zespół prowadzony przez duet trenerski Czesław Jakołcewicz – Przemysław Urbaniak rozpoczął z 13 lipca. Zajęcia treningowe mieszkowcy mieli najczęściej na własnych obiektach. Odbywały się one trzy razy w tygodniu, sobota była zarezerwowana do spotkań kontrolnych. Mieszkowcy oprócz gier wewnętrznych rozegrali 3 sparingi na wyjeździe, z których dwa wgrali; 4:2 pokonując Farę Pelikan Żydowo i Lechitę Kiecko, a jeden zakończyli porażką z Unią Janikowo 2:3. Trzeba przyznać, że odpowiednio przepracowany okres letni seniorów Mieszka zaprocentował już w pierwszy meczu sezonu 2016/2017, w którym na inaugurację rundy biało-niebiescy przed własną publicznością wygrali z Wartą Śrem 4:1. Ogółem w zakończonej rundzie jesiennej mieszkowcy aż 11 razy z placu gry schodzili jako niepokonani, a największe zwycięstwo zanotowali w Konarzewie pokonując miejscowego Orkana aż 7:0. Pozostałe trzy mecze zespół z grodu Lecha kończył remisami. W 14 meczach mistrzowskich seniorzy Mieszka zdobyli 43 gole tracąc 8 bramek. W jednym meczu zapisali komplet punktów bez gry, a to z powodu przyznanego walkoweru 3:0 (na mecz nie stawiła się Akademia Reissa OSiR Baranowo).
W rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 Mieszko rozegrał również trzy spotkania derbowe w ramach zmagań piłkarskich powiatu gnieźnieńskiego. Rywalami Mieszka były zespoły – Zjednoczeni Trzemeszno (spadkowicz z wielkopolskiej IV ligi grupy północnej), Pelikan Niechanowo (zespół, który nie przystąpił do zmagań III ligi) oraz Victovia Witkowo. Biało-niebiescy u siebie ograli Pelikana 2:1, a w pozostałych dwóch meczach zanotowano remisy 1:1.
Oprócz dobrego wyniku sportowego osiągniętego w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód Mieszko odnotował również bardzo dobry wynik w nowej edycji Pucharu Polski szczebla okręgu poznańskiego sezonu 2016/2017. Gnieźnianie rywalizację pucharową rozpoczęli od II rundy mając za przeciwnika na wyjeździe zespół występujący również w rozgrywkach poznańskiej klasy okręgowej grupy wschód Orkan Konarzewo. Spotkanie w ramach 1/32 finału gnieźnianie wygrali 4:0 po trzech trafieniach Adama Koniecznego oraz jednym Tomasza Kaźmierczaka. Kolejny mecz pucharowy gnieźnianie rozegrali 19 listopada z Jurandem Koziegłowy wygrywając 3:1 po dwóch golach Jacka Kopaniarza i jednym Adama Koniecznego. Tą wygraną zespół z grodu Lech uzyskał awans do dalszej rywalizacji pucharowej, która odbędzie się w marcu 2017, a rywalem gnieźnian w 1/8 finału PP będzie na własnym terenie ekipa Sucharów Suchy Las.
Mieszko obecnie przechodzi okres roztrenowania, który potrwa aż do 10 grudnia. Następnie mieszkowcy udadzą się na urlop, a do przygotowań do rundy rewanżowej przystąpią 11 stycznia 2017 r.
Roman Strugalski/ foto archiwum SportGniezno.pl