Shadow

MKS PR URBIS gotowy do nowego sezonu

MKS PR URBIS jest niemal gotowy personalnie do nowego sezonu 1.ligi. W drużynie pozostały najsilniejsze ogniwa z tegorocznych rozgrywek oraz ściągnięto do Gniezna trzy nowe zawodniczki. Dominika Hoffmann i Justyna Świerżewska to dwie młode reprezentantki Polski juniorek, a Magdalena Nurska to najlepsza snajperka rozgrywek zaplecza Superligi. To jednak nie koniec transferów, bo drużynę z pierwszej stolicy Polski w sezonie 2021/2022 wzmocni Oliwia Kuriata – dotychczas zawodniczka z KPR Kobierzyce. 20-letnia obrotowa będzie broniła barw zespołu prowadzonego przez sztab szkoleniowy Robert Popek – Roman Solarek na zasadzie umowy użyczenia.
Wychowanka KPR Kobierzyce Oliwia Kuriata swoją przygodę z piłką ręczną zaczęła w wieku 10 lat. W 2018, mając 17 lat, dostała propozycję przejścia na superligowy parkiet. W trakcie grała i zdobywała doświadczenie także w drugoligowej drużynie KPR Gminy Kobierzyce, a w 2019 została wypożyczona do UKS Handball 28 Wrocław, gdzie przez rok grała w 1 lidze. – MKS PR Gniezno to kolejny etap mojego rozwoju, będzie to cenne doświadczenie. Myślę, że dobrze jest próbować nowych rzeczy, stawiać sobie wyzwania, zwłaszcza będąc w młodym wieku. Tak więc padł kierunek Gniezno. Uważam, że to perspektywiczny zespół z dużym potencjałem i ambicjami, więc tym bardziej cieszę się, że będę mogła pomóc drużynie w osiąganiu najwyższych celów. Widzimy się niebawem – powiedziała O. Kuriata
Do pierwszego zespołu MKS PR URBIS Gniezno sukcesywnie włączane są młode wychowanki klubu. W kadrze na zbliżający się sezon zobaczymy aż sześć przedstawicielek najmłodszego pokolenia. Po Alwin, Cieślak i Schlabs znalazły się także Paulina Musiał, Maria Tanaś i Weronika Wabińska. Paulina Musiał i Weronika Wabińska w poprzednim sezonie dostały szansę pokazania się na pierwszoligowym parkiecie w spotkaniach ligowych. Ta druga wpisała się nawet do klasyfikacji strzelczyń, po wykorzystanym rzucie karnym w meczu z MMKS Jutrzenką w Płocku. Paulina Musiał to młoda rozgrywająca, tegoroczna finalistka mistrzostw Polski juniorek młodszych. Regularnie brała udział w drugoligowych spotkań KaPi Meble MKS PR II Gniezno. Teraz wchodzi do pierwszej drużyny żółto-czarnych. – Bardzo cieszę się, że dostałam możliwość rozwoju w pierwszoligowym zespole. Po tylu latach ciężkiej pracy spełniło się moje marzenie o awansie. Jest to dla mnie duże wyróżnienie i motywacja do dalszej ciężkiej pracy – powiedziała P. Musiał. Maria Tanaś w poprzednim sezonie wyróżniła się na drugoligowych parkietach. Jako solidny filar formacji juniorskiej, dostała szansę pokazania się na szczeblu wojewódzkim w walce o Puchar Polski. – Kilka lat temu, gdy zaczęła się moja przygoda z piłką ręczną klub, który zawsze był mi bliski to MKS PR Gniezno. Wtedy jako wierny kibic podziwiałam umiejętności zawodniczek w ligowych zmaganiach. Teraz przyszedł czas na to, bym ja stanęła z tej drugiej strony- jako zawodniczka. Czuję się tym zmotywowana i pragnę wykorzystać szansę, którą otrzymałam. Cenne będzie dla mnie zdobywanie nowych umiejętności u boku doświadczonych i ogranych koleżanek – stwierdziła M. Tanaś.
Weronika Wabińska stanowiła mocny punkt drużyny juniorskiej MKS PR Gniezno a także drugoligowego KaPi Meble MKS PR II. W sezonie 2020/2021 jako piętnastolatka trzykrotnie wystąpiła w spotkaniach ligowych pierwszoligowej drużyny, Młoda, ciągle się rozwijająca się zawodniczka, oby miała okazję pokazać na pierwszoligowych parkietach pełnię swoich możliwości. – Bardzo się cieszę, że od najbliższego sezonu mogę reprezentować klub w pierwszym zespole. Gra w piłkę ręczna to coś co lubię i chce dalej kształtować swoje umiejętności. Dziękuję trenerom za zaufanie, a od siebie mogę zaoferować pełne zaangażowanie i dalszą pracę – powiedziała W. Wabińska.
Milena Kaczmarek przedłużyła kontrakt i przez kolejne dwa lata będzie reprezentowały barwy MKS PR URBIS Gniezno. Wychowanka UKS GOSiR Dopiewo, który aktualnie nosi nazwę Bukowsko-Dopiewski KPR, to skrzydłowa młodego pokolenia, która miała okazję zaprezentować się na parkietach PGNiG Superligi i sprawdzić się na tle bardziej doświadczonych rywalek. Leworęczna zawodniczka, pomimo młodego wieku, ma na swoim koncie pierwsze sukcesy. Po rocznym wyposażeniu postanowiła zadomowić się w Gnieźnie na dłużej.
Bez prawoskrzydłowej Natalii Niedzielskiej do rozgrywek w sezonie 2021/2022 przystąpi drużyna MKS PR URBIS Gniezno. 23-letnia zawodniczka już przed startem do poprzedniego sezonu nosiła się z zamiarem zakończenia kariery ze względu na problemy osobiste i zdrowotne. W drużynie MKS PR URBIS Gniezno w sezonie 2021/2022 zabraknie dotychczasowej kapitan zespołu Martyny Bigoszewskiej-Jackowiak. Po trzynastu sezonach gry obrotowa zamierza skupić się na pracy trenerskiej z drużyną MKS PR Gniezno, rocznik 2007 (młodziczka). (inf. prasowa)