Shadow

MKS URBIS bez porażki

{CAPTION}
W niedzielę, 27 listopada w hali Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Paczkowskiego odbył się kolejny mecz o mistrzostwo II ligi kobiet. MKS URBIS Gniezno podejmował drużynę ze stolicy Dolnego Śląska KS AZS AWF Handball 28 Wrocław. Na trybunach ponownie zasiadał komplet publiczności.
Nasze szczypiornistki zaczęły to spotkanie źle tracąc szybko bramkę. Za chwilę jednak był już remis po celnym wykonaniu rzutu karnego przez Martę Wojtkowiak. W 7 minucie było już 5:2 dla Gniezna, w tym czasie cztery bramki zdobyła Ewa Nowicka. W 9 minucie MKS URBIS prowadził tylko różnicą jednej bramki 7:6. Po czasie wziętym przez gnieźnieńskich trenerów zawodniczki MKS URBIS ponownie zaczęły budować przewagę. Pierwszą połowę zakończyła celnym rzutem Marta Wojtkowiak ustalając wynik 19:14 dla gospodyń spotkania.
W drugiej połowie nadal wzrastała przewaga gnieźnianek. Już w 38 minucie dziewczęta z Gniezna prowadziły różnicą 10 trafień 27:17. W 44 minucie było nawet 32:20. Zawodniczki z Pierwszej Stolicy Polski znakomicie radziły sobie w ataku pozycyjnym. Było wiadomo, że meczu przegrać już nie mogą. Trenerzy z Gniezna posyłali do boju kolejne zawodniczki z ławki. Gra się nieco wyrównała. Na 5 minut do końcowej syreny MKS URBIS prowadził jeszcze 37:27. Niestety, ostatnie minuty w wykonaniu gnieźnianek nie należały do udanych. Zespół gospodyń seryjnie tracił piłkę, a po chwili i bramkę. Ostatecznie podopieczne Roberta Popka i Romana Solarka pokonałyAZS AWF Handball 28 Wrocław 38:33. Gnieźnieński team jest nadal w tegorocznych rozgrywkach niepokonanym i prowadzi w tabeli. Za tydzień gnieźnianki rozegrają mecz na wyjeździe. W Gubinie zmierzą się z miejscową Spartą. – Cieszymy się z kolejnej wygranej i kolejnych 2 punktów. Dziś znakomicie radziliśmy sobie w ataku, ale za to kompletnie źle broniliśmy. Nasza obrona nie funkcjonowała tak jak zazwyczaj. Dziękujemy serdecznie kibicom za tak wspaniały doping – powiedzieli po meczu trenerzy gnieźnieńskiej drużyny.
MKS URBIS Gniezno: Lidia Kobyłecka i Weronika Wilkosz– bramkarki, Karolina Chojnacka (4), Kamila Stankiewicz, Natalia Niedzielska, Agnieszka Siwka (7), Marta Giszczyńska (3), Martyna Bigoszewska-Jackowiak, Marta Wojtkowiak (13), Ewa Nowicka (6), Joanna Różańska (4), Maja Bielińska, Monika Walkowska, Katarzyna Ochocka, Oliwia Pudelewicz, Martyna Dolacińska (1). (sportgniezno.pl)