Shadow

MKS URBIS Gniezno wygrał w meczu na szczycie II ligi


W sobotę, 18 lutego do walki na parkiecie wróciły piłkarki ręczne MKS URBIS Gniezno. Już w pierwszym meczu rundy rewanżowej przyszło im się zmierzyć z wiceliderem tegorocznych rozgrywek MUKS Lider Świebodzin. Spotkanie zapowiadało się emocjonujące i rzeczywiście takie było.
Gnieźnianki rozpoczęły spotkanie zgodnie z planem bramką Agnieszki Siwki w 2 minucie meczu. Niestety, kolejne minuty nie były dobrym okresem gry dla gospodyń. Nietrafione dwa rzuty karne i niewykorzystanie trzech sytuacji stuprocentowych doprowadziły do zdobycia pewnej przewagi piłkarek ręcznych ze Świebodzina. W 8 minucie przyjezdne prowadziły 5:1, a w 11 było już nawet 7:2 dla świebodzinianek. Gospodynie po roszadach w ustawieniu wreszcie zaczęły odrabiać straty. W 18 minucie przegrywały już tylko 2 bramkami 8:6. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy doprowadziły do wyrównania 10:10. W tym czasie MKS URBIS wreszcie grał tak, jak oczekiwali tego licznie zebrani na trybunach kibice. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 12:12, co dawało pewność dalszych dużych emocji w drugiej połowie.
W przerwie meczu miała miejsce niespodzianka dla zawodniczek jednej z grup młodzieżowych MKS URBIS. Tym razem o niespodziankę postarała się Spółdzielcza Grupa Bankowa z Poznania i URBIS Gniezno. Karolina Jankowiak, wiceprezes Zarządu SGB wręczyła młodym szczypiornistom MKS URBIS Gniezno okazałe dresy sportowe, a Henryk Gędek z Zarządu URBIS Gniezno wręczył zestaw strojów meczowych. Kolejną niespodziankę sprawił działaczom MKS Gniezno gnieźnieński sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, wręczając klubowi podziękowanie za włączenie się w tegoroczny finał WOŚP.
Początek drugiej części meczu był wyrównany. Niestety, od 34 minuty ponownie zespół przyjezdnych przejął inicjatywę na parkiecie. Gnieźnianki grając w osłabieniu trzech zawodniczek straciły kolejno 4 bramki. W 37 minucie Lider Świebodzin prowadził pewnie różnicą czterech trafień 18:14. Gospodynie po czasie wziętym przez trenera zaczęły mozolnie odrabiać straty. Dopiero w 48 minucie zawodniczki z Pierwszej Stolicy Polski doprowadziły ponownie do remisu 22:22. W 54 minucie gnieźnianki po celnym rzucie Karoliny Chojnackiejwreszcie wyszły na prowadzenie w tym meczu na szczycie 24:23. Do 56 minuty bramki zdobywały tylko gospodynie spotkania, co pozwoliło bezpiecznie odskoczyć od przeciwniczek na różnicę 4 trafień 27:24. Ostatnie minuty tej konfrontacji były także bardzo emocjonujące. Gnieźnianki ponownie „złapały” 2 kary i świebodzinianki rzuciły się do odrabiania strat. Na minutę przed końcem meczu przewaga miejscowej drużyny stopniała do jednej bramki 28:27. Mecz ostatecznie zakończyła w ostatnich sekundach celnym trafieniem Karoliny Chojnackiej. MKS URBIS Gniezno pokonał MUKS Lider Świebodzin 29:27. Gnieźnianki pokonując w ciężkim meczu wicelidera umocniły się na fotelu lidera II ligi i nadal są jedyną drużyną bez porażki.
W sobotę, 25 lutego MKS URBIS rozegra mecz wyjazdowy w Poznaniu z miejscową drużyną Handball.
MKS URBIS: Lidia Kobyłecka, Weronika Wilkosz, Daria Tarczyńska – bramkarki oraz zawodniczki pola: Martyna Bigoszewska -Jackowiak, Karolina Chojnacka (6), Kamila Stankiewicz (3), Natalia Niedzielska (6), Agnieszka Siwka (4), Marta Giszczyńska (1), Joanna Różańska (5), Monika Łęgowska, Ewa Nowicka (3), Marta Wojtkowiak, Martyna Rachela, Martyna Dolacińska (1), Monika Walkowska; trenerzy: Robert Popek, Roman Solarek. (sportgniezno.pl)
Fot. Roman Strugalski