Shadow

Modernizacja dróg na ul. Warzywnej i ul. Kwiatowej w Kiszkowie

W poniedziałek, 28 lutego podczas sesji Rady Gminy Kiszkowo, Tadeusz Bąkowski, wójt Gminy Kiszkowo poinformował o podpisaniu umowy na modernizację dróg na ul. Warzywnej i ul. Kwiatowej w Kiszkowie. Zadanie otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 991 447 zł. Gmina Kiszkowo otrzymała również 667 500 zł, które ma być przeznaczone na zakup laptopów dla dzieci i wnuków byłych pracowników PGR.
Złożono cztery wnioski w ramach programu „Polski Ład” na łączną kwotę w wysokości 18,5 mln zł. Oprócz tego, w ramach Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka” Gmina Kiszkowo stara się o dofinansowanie do budowy kanalizacji sanitarnej na ul. Zacisze w Rybnie Wielkim (całkowity koszt zadania to 1 mln zł) oraz w Karczewie, Karczewku i Dąbrówce Kościelnej (całkowity koszt zadania 25 mln zł). Poinformowano także o rozmowach z zastępcą Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie w sprawie zamówienia na zakup samochodu dla OSP Kiszkowo. Gościem samorządowców był poseł Zbigniew Dolata, który podkreślił, że kwoty wnioskowane przez Gminę Kiszkowo w ramach Polskiego Ładu są zawsze jednymi z najwyższych w powiecie gnieźnieńskim, a projekty pisane są w sposób szczegółowy, co umożliwia później pozyskiwanie wysokich dofinansowań. Program spełnia zadania zaspokajania potrzeb lokalnej społeczności.
– Korzystając z obecności pana posła Zbigniewa Dolaty na sesji Rady Gminy Kiszkowo, pragnę podziękować za otrzymane środki finansowe na modernizację oczyszczalni ścieków w Kiszkowie w kwocie 9 330 000 zł. Kolejne wsparcie to środki na zakup samochodu strażackiego 500 000 zł i wsparcie budowy dróg z RFRD. Dla naszych mieszkańców, małych gmin to szansa na rozwój, lepsze warunki do życia, poprawa bezpieczeństwa i bezpieczny budżet bez ograniczeń innych zadań. Kolejne wnioski złożone do tzw. Ładu 2 i 3 wpisujące się w strategię rozwoju regionu zasługują na finansowanie. Dzięki wsparciu pana posła musi się udać. W imieniu mieszkańców bardzo dziękuję panie pośle – dziękował Tadeusz Bąkowski, wójt Gminy Kiszkowo. (o/kar)