Shadow

„Moja okolica tuż za rogiem”

W piątek, 22 kwietnia w holu Starego Ratusza odbyło się oficjalne wręczenie nagród w międzyprzedszkolnym konkursie fotograficznym pt. „Moja okolica tuż za rogiem”. Spotkanie połączone było z wystawą wszystkich prac. Organizatorem konkursu było Przedszkole nr 12 „Plastusiowo” w Gnieźnie wraz z nauczycielkami Marleną Goździewicz – Kasprzyk i Dorotą Palicką.
Celem konkursu było m.in. uwrażliwienie dzieci na piękno otaczającej ich okolicy, ale też zainteresowanie swoją okolicą i ukazanie okiem dziecka atrakcyjnych dla nich turystycznie miejsc, jak również propagowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu z rodziną. Do konkursu zgłosiły się wszystkie gnieźnieńskie publiczne przedszkola i wpłynęło 27 prac. Wszystkie prace były przepiękne i naprawdę trudno było wybrać zwycięzców.
Komisja konkursowa wyłoniła laureatów. Pierwsze miejsce przyznano Hannie Jaszcz, wiek 4 lata z Przedszkola nr 13, która w zjawiskowy sposób uchwyciła zachód słońca nad jednym z gnieźnieńskich jezior. Drugie miejsce zdobyła Zofia Ziembiewicz, wiek 4 lata z Przedszkola nr 15, która pokazała Winiary w słonecznym blasku. Trzecim miejscem została nagrodzona Adrianna Roszak, wiek 5 lat z Przedszkola nr 12, której sprawne oko aparatu uchwyciło kaczą rodzinę w parku Miejskim im. Władysława Andersa. Laureaci konkursu otrzymali bony do studia Fotoplastyka w Gnieźnie o wartości 300 zł za zajęcie I miejsca, 200 zł za zajęcie II miejsca i 100 zł za zajęcie III miejsca, do bezterminowego wykorzystania. Oprócz trzech finalistów komisja konkursowa przyznała 17 wyróżnień, które również zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Pozostałe 7 dzieci, które wzięło udział w konkursie otrzymało dyplomy za udział w konkursie oraz słodkie nagrody, ufundowane przez sieć sklepów „Dino”.(inf. prasowa)