Shadow

MOK rusza w miasto. Odwiedzi także Twoje osiedle

Objazdowy Dom Kultury to nowa inicjatywa Miejskiego Ośrodka Kultury. Z okazji rozpoczynającego się Królewskiego Festiwalu Artystycznego, pracownicy instytucji dotrą do gnieźnieńskich osiedli, by tam animować zabawy i wydarzenia kulturalne w czasie wakacji.
Rozpoczynamy KFA z przytupem – cieszy się Joanna Ligierska-Sadło, rzeczniczka prasowa MOK, zapowiadając nową inicjatywę w ramach wydarzenia. – Dosłownie wyjeżdżamy z kulturą w miasto.Będziemy docierać nawet do najdalszych dzielnic pierwszej stolicy Polski – dodaje. Inspiracją była chęć wyjścia z festiwalem poza centrum miasta i dosłownie rozlanie go po różnych dzielnicach Gniezna. Dlatego w każdy letni wtorek między 11:00 a 13:00 ekipa animatorów Miejskiego Ośrodka Kultury wyruszać będzie za każdym razem w inny zakątek miasta, by móc kreatywnie wypełnić czas przede wszystkim najmłodszym gnieźnianom. Pierwsze spotkanie w plenerze odbędzie się 29 czerwca w Parku Trzech Kultur, a następne 6 lipca, na placu zabaw na os. Grunwaldzkim. – Chcemy naszymi animacjami, spektaklami i grami, i zabawami podwórkowymi opanować całe miasto. Zapraszamy zatem najmłodszych wraz ze swoimi rodzinami w każdy wtorek – dopowiada Marta Pacak, wicedyrektor MOK.
W kolejnych tygodniach Objazdowy Dom Kultury zajrzy także na plac zabaw na osiedlu Kazimierza Wielkiego, przy jeziorze Jelonek, na osiedlu Jagiellońskim (plac obok poczty), a także na place zabaw przy ulicy Czarneckiego, w Parku Kościuszki, przy ulicy Cichej oraz na skwerze im. Wyspiańskiego. (ak)