Shadow

Myśliwi przekazali darowiznę dla podopiecznych placówek opiekuńczo – wychowawczych

Ponad 8 tys. zł dla podopiecznych placówek opiekuńczo – wychowawczych w Gnieźnie przy ul. Konopnickiej w Gnieźnie, przekazało miejscowe Koło Łowieckie „Hubert”. Środki finansowe pochodzą ze zbiórki wśród członków koła.
Koło Łowieckie „Hubert” już po raz kolejny przekazuje darowiznę na rzecz wychowanków domów dziecka. Wcześniej nasz kolega przekazał około 27 tysięcy złotych na budowę wiaty, która jest już postawiona. Pozostali koledzy skrzyknęli się i zebraliśmy 8 240 złotych. Jednogłośnie postanowiliśmy przekazać tę kwotę dla tych, którzy są najbardziej pokrzywdzeni przez los – powiedział Jacek Kowalski, prezes Koła Łowieckiego „Hubert”, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Dlaczego akurat takie wsparcie dla domów dziecka? – To jest dar serca. Taka była propozycja i wszyscy powiedzieli „tak”. Nam się powiodło w życiu, niestety, tym dzieciom się nie powiodło; jeśli w jakiś sposób można polepszyć ich los, to spróbujmy w sposób materialny pomóc – dodał Jacek Kowalski.
Na co zostanie wykorzystana darowizna od myśliwych? – Tylko i wyłącznie na dzieci, na ich przyjemności, sport, ubiór – mówi Dorota Perlik, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Gnieźnie. Środki wspomogą również organizację wakacyjnych wyjazdów. – Przekazana przez Koło Łowieckie „Hubert” kwota, to już jest kolejne wsparcie placówek opiekuńczo – wychowawczych. Należy się cieszyć, że mamy tylu ludzi wspierających tych, którzy tej pomocy potrzebują. Myślę, że dla tych dzieci jest to szczególnie ważne – podsumował Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński. (kz)