Shadow

Na inaugurację mecz z Samborem

Wielkimi krokami zbliża się inauguracja 1.Ligi piłki ręcznej kobiet z udziałem MKS PR Urbis. Znamy już ceny biletów na hitowe starcie przy Sportowej!
Gnieźnianki już na inaugurację czeka trudne zadanie we własnej hali. Żółto-czarne zagrają z Samborem Tczew, który wygrał ubiegłoroczne rozgrywki, ale do Superligi ostatecznie nie awansował. Przed nami więc okazja do rewanżu za ubiegłoroczną porażkę w Gnieźnie. To spotkanie już 25 września o godzinie 19. Poznaliśmy ceny biletów na ten mecz, jak i na pozostałe domowe mecze żółto-czarnych. W nadchodzącym sezonie wszyscy w wieku do 15 lat wejdą za darmo, młodzież od 15 do 18 roku życia, studenci, renciści i emeryci zapłacą 8 złotych, a wejściówka normalna to koszt 12 złotych.
Wcześniej szczypiornistki MKS PR URBIS Gniezno po zwycięstwie z SPR Sośnicą Gliwice zdobyły Puchar Prezesa MTS Żory. W spotkaniach, które odbyły się w ramach I Ogniowego Turnieju zorganizowanego w Żorach gnieźnianki pokonały kolejno SPR Olkusz (28:22) i MTS Żory (29:21). W niedzielnym z SPR Sośnicą Gliwice spotkanie było bardzo najbardziej wyrównane, bowiem zawodniczki z Grodu Lecha pokonały rywalki jedynie jednym trafieniem (28:27). Bezapelacyjne zwycięstwa nad trójką rywali sprawiły, że podopieczne trenerów Popka i Stolarka sięgnęły po Puchar Prezesa MTS Żory. To był ostatni sprawdzian żółto-czarnych przed nadchodzącym sezonem ligowym. Osiągnięte wyniki pozwalają z optymizmem oczekiwać inauguracyjnego pojedynku z zwycięzcą ligi z poprzedniego roku, SPR Sambor Tczew.
Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. MKS PR Gniezno
2. MTS Żory
3. SPR Sośnica Gliwice
4. SPR Olkusz
(inf. prasowa)