Shadow

Nabór do szkół powiatu na rok szkolny 2021/2022

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Wydział Edukacji i Sportu – spełniając oczekiwania uczniów i rodziców, których dotyczy nabór do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2021/2022 – rozpoczęli działania oraz kampanię informacyjną, której celem jest rozwianie wszelkich wątpliwości związanych z naborem w okresie pandemii COVID-19.
Po analizie danych otrzymanych od dyrektorów szkół, szkoły ponadpodstawowe powiatu są przygotowane do przyjęcia tegorocznych absolwentów klas ósmych. Jak poinformował Łukasz Kaszyński, dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu zaletami placówek, których organem prowadzącym jest Powiat Gnieźnieński są przede wszystkim bardzo dobre efekty kształcenia (na co wskazują wyniki matur i egzaminów zawodowych), atmosfera oraz wykwalifikowana kadra nauczycielska. Jak dodaje starosta Piotr Gruszczyński, od dwóch lat Zarząd Powiatu podejmuje szereg działań inwestycyjnych, w szkołach, aby ich infrastruktura w jak najwyższym stopniu spełniała oczekiwania młodzieży. Placówki są wyposażane m.in. w nowy sprzęt i na bieżąco prowadzone są remonty. Ponadto, Zarząd Powiatu na bieżąco współpracuje z lokalnymi firmami i przedsiębiorcami, aby oferta kształcenia zawodowego była efektywna i przynosiła jak największe korzyści dla lokalnej społeczności.
Dokładną ofertę naboru do szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez Powiat Gnieźnieński na rok szkolny 2021/2022 można znaleźć na stronie internetowej www.powiat-gniezno.pl <www.powiat-gniezno.pl/>(obk)