Shadow

Nagroda Magellana za aplikację mobilną

Aplikacja „13 pomysłów na Gniezno i okolice” została doceniona przez grono ekspertów i zyskała Nagrodę Magellana w kategorii Przewodnik mobilny, w konkursie „Najlepsze publikacje turystyczne 2019”. Wręczenie tegorocznych Nagród Magellana odbyło się 23 maja na Stadionie Narodowym, podczas 10. Warszawskich Targów Książki.
Cieszę się z Nagrody Magellana i to duży sukces naszych pracowników oraz ludzi zatrudnionych przy pracy związanej z tymi aplikacjami. Osobiście lubię zapach książek, ale sama korzystam z aplikacji. Cieszę się, że nasz powiat otrzymał taką nagrodę w tym konkursie. Jestem dumna z naszych pracowników – nie kryła zadowolenia Anna Jung, wicestarosta powiatu gnieźnieńskiego. Agnieszka Rzempała -Chmielewska, dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji gnieźnieńskiego starostwa dodała: – To wymóg czasów, a dla nas wydawców tej aplikacji jest to pozytywne ze względów ekonomicznych. Drukując materiały – foldery, wydawnictwa książkowe wiąże się to zawsze z kosztami. W przypadku aplikacji mobilnej był to koszt jednorazowy, natomiast obecnie możliwości są nieograniczone. Aplikacje możemy cały czas rozwijać i uaktualniać. To robimy, między innymi wgrywane są cały czas nowe informacje o bieżących wydarzenia kulturalnych powiatu. Aplikacja została wzbogacona o wersję językową. Na przełomie ubiegłego i tego roku wprowadziliśmy bowiem wersję anglojęzyczną, a jeszcze w tym roku chcemy zrobić wersję niemiecką. Chcemy też wzbogacić moduł dotyczący gastronomii na terenie powiatu. Cały czas uaktualniany jest ten produkt. O tym, gdzie można pobrać taką aplikację, zainteresowani dowiedzą się na naszej stronie internetowej.
– Utworzenie tej aplikacji to połowa sukcesu, druga – to aktualizowanie tego wszystkiego. Mamy na swoim koncie ponad 100 wdrożonych aplikacji mobilnych – zauważył Maciej Algusiewicz z firmy QRtag. – Dzięki aplikacji mobilnej mamy możliwość dotarcia z tym materiałem do tych, do których ten przewodnik w wersji papierowej nie mógł trafić. Każdy na swój telefon może ją pobrać i korzystać. Pobierać zdjęcia, wiele materiałów pisanych i delektować się tym. Jest tu wiele wyselekcjonowanych materiałów, które sprawiają, że jest przedstawionych wiele interesujących tras turystycznych w Gnieźnie i okolicach – powiedział Paweł Gogołek z QRtag.
Na razie aplikacja została przygotowana w języku polskim i angielskim, w systemach operacyjnych Android i iOS. Prezentuje kompleksowo walory turystyczne powiatu gnieźnieńskiego, wykorzystując również tryb audio.
JAROSŁAW WALERCZAK