Shadow

Namalowali świat w Centrum Aktywności Społecznej Largo

Artystyczne spotkania w Centrum Aktywności Społecznej Largo to już tradycja, dzięki której w jednym miejscu ścierają się różne formy kultury, uprawiane przez osoby niepełnosprawne. Na przedwakacyjnym spotkaniu podsumowującym ostatnie miesiące aktywności, zaprezentowano efekty prac warsztatowych.
Świat Malowany igłą, pędzlem i słowem – tak brzmiała nazwa ostatniego spotkania integracyjnego w Largo. Choć należy tu dodać jeszcze, że malowany także światłem, bowiem na wernisażu zaprezentowano nie tylko rękodzieło Lucyny Kurdykowskiej, malarstwo Katarzyny Niedzielskiej – Kaniewskiej, poezję Rolandy Brelińskiej, ale także zdjęcia pracowni fotograficznej pod kierunkiem Przemysława Degórskiego. Spotkanie mimo ogromnego upału, który towarzyszył wszystkim przez cały dzień, cieszyło się jak zwykle dużym zainteresowaniem. – To świadectwo tego, że nasi goście są gorliwymi miłośnikami Largo – cieszyła się podczas otwarcia wydarzenia Hanna Łęga, kierownik działu ds. osób niepełnosprawnych w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. – Largo stoi zawsze szeroko otwarte dla wszystkich, którzy mają twórcze ambicje i aspiracje. Staramy się wszystkim stworzyć warunki, by zaistnieć i przedstawić swój dorobek twórczy – dodaje.
Od stycznia tego roku z CAS Largo współpracuje znany aktor gnieźnieńskiej sceny teatralnej – Michał Frydrych, który podczas spotkania czytał poezję R. Brelińskiej, a na co dzień prowadzi pracownię teatralną w ośrodku. – Dziękuję mojemu przyjacielowi z teatru, Andrzejowi Malickiemu, że mnie tu wprowadził. Jest mi szczególnie miło, że jest taki dzień. Dla mnie to prawdziwe święto. Myślę, że dla koleżanek i kolegów z naszego zespołu teatralnego również. Poezją mówimy o rzeczach intymnych, bardzo ważnych, czułych i najważniejsze jest często to, co między słowami – przywitał się z publicznością aktor, który wraz ze swoją grupą interpretował wiersze zaproszonej poetki.
Po otwarciu wydarzeń, przy kawie i herbacie, rozmawiano o kolejnych planach artystycznych, które po wakacjach znowu zagoszczą w Largo. (ak)