Shadow

News’y u Pietraka. Biesiada Bawarska w Pałacu Balcerowo

Bawarska biesiada to nie tylko dobra kuchnia, to autentyczne emocje, pozytywna energia i prawdziwie rodzinna atmosfera na scenie i wśród publiczności. Możliwość spotkania się z przyjaciółmi, ale również wspaniała zabawa, śpiewy, muzyka na żywo, która sprawi, że nogi same poniosą Cię na parkiet. To również skecze, przy których ubawisz się do łez, a także konkursy, które pozwolą ci się skutecznie rozerwać. Podczas biesiady śląskiej nie może zabraknąć trunku w kuflu z dużą pianką.
O szczegółach wydarzenia rozmawiamy z dyrektor sieci Hoteli Pietrak – Joanną Pietrak–Lipińską.
– Skąd się wziął pomysł w Gnieźnie, Wielkopolsce na biesiadę bawarską?”
– Kuchnia bawarska, czyli golonki, kotlety schabowe, precle i oczywiście piwo są spożywane w całej Europie, nie tylko w Niemczech. Są to potrawy, które ludzie kochają, a przede wszystkim panowie. Nie tylko jedzenie jest ważnym elementem tego spotkania, ale również dobry humor, muzyka, dowcip.
– O ile mi wiadomo, to nie pierwsza kuchnia tego typu w letniej sali Pałacu Balcerowo?”
– Tak, to prawda, w tym roku gościmy zespół Kwaśnica ze Śląska już po raz kolejny, czwarty. Gnieźnianie pokochali ten rodzaj imprezy i na ich prośbę wpisze się ona w stały program kalendarza imprez letnich w Pałacu Balcerowo.
– Dlaczego aż tyle ludzi uczestniczy w tej imprezie?”
– Przewidzieliśmy wiele atrakcji podczas biesiady, m.in. to Kwaśnica Bavarian Band, zespół muzyczny, który specjalizuje się w muzyce bawarskiej, śląskiej, polskiej biesiadnej. Muzykę przeplatają dowcipami oraz konkursami z nagrodami np. podnoszenia beczki piwnej, jodłowania, mierzenia wielkości brzucha piwnego. Publiczność bierze czynny udział we wspólnej zabawie. Instrumenty takie jak: trąbka, klarnet, saksofon, puzon, akordeon tworzą specyficzny klimat „żywej muzyki”, co może zadowolić najbardziej wymagających słuchaczy zmęczonych już nadmiarem elektroniki w muzyce.
– Kiedy odbędzie się Biesiada i kto może z niej skorzystać?
– Biesiada odbędzie się 15 lipca o godzinie 17 w Letniej Sali Pałacu Balcerowo. Zachęcam wszystkie osoby te, które wcześniej brały udział i te, które jeszcze nie uczestniczyły w biesiadzie bawarskiej. Stworzyliśmy możliwość spotkania w dobrym towarzystwie, możliwość poznania nowych ludzi, zabawę przy doskonałej muzyce na żywo, wyśmienite bawarskie jedzenie, napoje.
Bilety na Biesiadę można kupić w Hotelu Pietrak Gniezno, ul. Chrobrego 3 oraz online na KupBilecik.pl (art.. prom.)