Shadow

Niebawem oddane do użytku zostaną dwa nowe przystanki autobusowe przy ul. Gdańskiej

Wybudowane już od pewnego czasu dwa przystanki autobusowe w ciągu ulicy Gdańskiej (na wysokości sklepu Lidl), ciągle nie mogą zapełnić się pasażerami. Jak zapewnia wiceprezydent Gniezna, niebawem będzie to możliwe.
Jak przyznaje Jarosław Grobelny, wiceprezydent Gniezna, para przystanków na Winiarach, powstała trochę „od tyłu” i z inicjatywy właściciela sklepu marki Lidl. Mają one ułatwić dotarcie do punktu handlowego zainteresowanym mieszkańcom, bowiem sam obiekt znajduje się już poza terenami mieszkaniowymi. W dodatku obok sklepu powstała także stacja benzynowa oraz salon meblowy. Mimo że przystanki powstały, ciągle nie mogły doczekać się pasażerów i autobusów. Brakowało stosownych zgód. – Trochę to się zaczęło „od tyłu”. Najpierw była zgodna na przystanek, później były negocjacje z MPK. Natomiast instytucja, która odpowiada za przystanki, czyli Miasto Gniezno, zostało pozostawione na koniec. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Podjęliśmy negocjacje z siecią sklepów i zakupione zostaną wiaty przystankowe i miasto już nie będzie musiało wydawać na to pieniędzy – mówi J. Grobelny.
Aby przystanek uruchomić, potrzebna jest zgoda Rady Miasta Gniezna i korekta w Wykazie Przystanków Komunikacji na Terenie Miasta Gniezna. Te warunki spełniono na minionej sesji miejskich rajców. Mieszkańcy Winiar obawiali się, czy budowa nowych przystanków nie spowoduje likwidacji przystanków w okolicy ul. Spichrzowej, które znajdują się ponad 300 metrów dalej, jednak wiceprezydent zapewnia, że nie zostaną one zlikwidowane. (ak)